Як та де вагітним отримати безоплатні медичні послуги: усе про чат-бот для майбутніх мам

Наталія Гуран та Наталія Гончарук. Скриншот: kanaldim.tv

До студії "Ранку Вдома" завітали голова громадського об'єднання "Ліки контроль" Наталія Гуран та в. о. директора КНП "Київський міський пологовий будинок №1" Наталія Гончарук, аби розповісти про новий в Україні чат-бот для вагітних "Буду мамою". Вони пояснили, як він працює, яку інформацію там можна дізнатися, які послуги можна отримати безоплатно, чому він буде корисним та як спростить життя майбутнім мамам.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— В Україні через повномасштабну війну спостерігаються демографічний спад та низька народжуваність. Аби ознайомити і заохотити вагітних до безоплатних медичних послуг, на які вони мають мати право, був створений чат-бот "Буду мамою". Як і де він працює?

Гуран: Він працює у Viber і Telegram. Є "Вагітність", а є "Пологи". Вибираєте "Вагітність" — отримуєте календар аналізів, перелік лікарів та пам'ятки про те, що зараз відбувається з нею та малюком. Перед тим, як розробляти чат-бот, ми провели глибинні інтерв'ю з жінками, які щойно стали мамами і зібрали їхні найчастіші питання та проблеми. Наприклад, вони в один голос говорили, що не розуміють, для чого стільки аналізів. За допомоги колег з першого пологового відділення ми простіше виклали складну медичну інформацію і пояснили для чого всі ці аналізи і чому важливо зробити УЗД саме на такому терміні тощо. 

Зараз дуже велика міграція людей. Завдяки медичній реформі, ми більше не прикуті до місця реєстрації та місця проживання, а ми можемо обслуговуватися будь-де. Наприклад, жінка переїхала з Краматорська в Київ. Їй важно зорієнтуватися. Ми зробили простий сервіс, де вона в один клік може побачити, які поруч є пологові, куди вона може звернутися. 

— В якому напрямку зараз рухається медична реформа? Чи буде колись ведення вагітності безкоштовним для майбутніх мам? 

Гончарук: Вже як другий рік ми це маємо. Є пакет, який входить до програми медичних гарантій і який оплачується коштом держави. Ті заклади, які уклали договір з Національною службою здоров'я України з цим пакетом, отримають фінансування щодо оплати кожного випадку ведення вагітності помісячно. Це дає змогу пацієнткам безоплатно отримати послуги по веденню вагітності, включно з тими ж скринінговими УЗД та іншими обстеженнями, які входять в основний пакет.

Читайте також: Як в Україні готують бізнес до працевлаштування ветеранів: говоримо з представницею кар'єрного порталу Happy Monday

Прямий ефір