Як написати заяву про булінг у школі — алгоритм дій

Булінг. Фото: gettyimages.com

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, як написати та правильно оформити заяву про булінг в закладах освіти. Від цього залежатиме ефективність розгляду справи та підвищить шанси, що справа дійде до суду і винні будуть покарані, повідомляє "Дім".

Згідно з Порядком реагування на випадки цькування, всі учасники освітнього процесу зобов'язані повідомити про випадок булінгу керівництву закладу освіти. Також можна звернутись до поліції, написавши відповідну заяву.

"Зі звернень про булінг, які надходили до Служби освітнього омбудсмена, частина були неправильно оформлені, не містили доказів чи хоча б опису фактів, що унеможливлює розгляд. Також це важливо для суду, бо коли розглядатиметься заява, то мають бути факти та докази, які чітко вказують на булінг. У частині справ булери залишилися без покарання через неналежно представлені суду факти та докази", — наголосив Горбачов.

Подання та розгляд заяв про булінг здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту" та "Про звернення громадян". Омбудсмен рекомендує подавати їх в письмовій формі на ім'я директора закладу освіти.

Що обов'язково потрібно вказати в заяві:

  • прізвище, ім'я, по батькові;
  • місце проживання громадянина;
  • викласти зміст заяви;
  • підпис заявника та дата подачі;
  • якщо подача відбувається в електронному форматі, то треба зазначити електронну пошту. При таких зверненнях застосування кваліфікованого електронного підпису не вимагають.

Також у заяві про булінг важливо чітко описати події, що відбулися, без особистих оцінок та емоційних висловлювань. Служба освітнього омбудсмена наголошує, що одиничні випадки конфліктів суд не визнає булінгом. Однак якщо вони призвели до серйозних наслідків (наприклад, тілесних ушкоджень), слід звернутися до поліції. У таких випадках важливо зафіксувати деталі: дата та час конфлікту, його опис, записати свідків. Це знадобиться, якщо така ситуація повториться.

Читайте також: Як подолати панічну атаку та напад тривоги — проста вправа від психологів

Медіа-партнери
Прямий ефір