Як інфлюенсерам заробляти за допомогою блогу та яким повинен бути контент: інтерв'ю з організаторкою Orange Forum Анітою Соловей

Аніта Соловей. Фото: mmr.ua

Orange Forum — перша українська конференція про розвиток брендів та особистого блогу в сучасних умовах. Подія зацікавить українських інфлюенсерів — тих, хто створює бізнес за допомогою блогу.

Засновниця форуму — блогерка, підприємниця, авторка концепції оранжевого блогера Аніта Соловей, готова презентувати нові стратегії та успішні кейси. Бізнесвумен переконує, що блогерство — це повноцінний бізнес, побудований на іміджі особистості. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

— Поговорімо про феномен блогерів в сучасному світі. Що це зараз таке? Які трансформації цей формат пройшов?

— Зараз ми переживаємо третю хвилю трансформації блогів. Все починалося з Живого журналу. Люди на той момент навіть не підозрювали, що це може перерости в якусь комерційну історію. Просто хтось мав якусь свою думку, нею ділилися і так з'являлася аудиторія.

Друга хвиля блогінгу почалася років п'ять тому. Тоді люди масово перейшли в Facebook чи в Instagram, це особи без соціального капіталу. В них алгоритмічного набралась аудиторія. Вони почали продавати рекламу. Блогери першої хвилі відчували цю конкуренцію, бо мали лише контракти на великі суми.

Коли прийшла друга хвиля, то ринок змінився. Зараз блогери другої хвилі — мільйонники. Вони вже майже не ростуть, тому що тепер все працює інакше. Вже немає органічного, такого швидкого росту.

Зараз почалася третя хвиля блогінгу. Це люди, які прийшли в блогінг свідомо. Це бізнес. Я підприємець з дванадцятирічним досвідом. Я будую бізнес-модель, рахую конверсії, обираю нішу і так далі.

Тут цікава фаза, тому що у третій хвилі не важлива кількість підписників. Блогери не завжди продають охоплення, достатньо двох тисяч підписників. Треба зрозуміти, що зараз працює бізнес-підхід до блогінгу, що дозволяє підприємцю проявлятися всередині блогу.

— Чи існують підводні камені у роботі?

— Немає нюансів з точки зору створення контенту і ведення блогу, тому що люди вони у всьому світі однакові. Психологічно всі схожі. У нас ті самі тригери, потреби та страхи. Є різниця у комунікації, але в будь-якій країні однаково будуть працювати алгоритм створення контенту.

— Що сьогодні відбувається з українськими блогерами?

— Частина нашої роботи — волонтерство. Людям часто здається, що це нічого не варте просто запостити інформацію про збір. Насправді це окрема частина роботи, тому що якщо ти просто зробиш репост чи просто напишеш пост, то не збереш гроші. Це треба придумати прогрів, активацію, ідею, намалювати дизайн, відповідати за вірогідність інформації, вести звіти.

Крім того, ти весь час ризикуєш своїм акаунтом, бо є мова ворожнечі й тебе просто можуть заблокувати. Instagram блокував багатьох українських блогерів. Це бізнес, в який вкладають гроші, який годує родину і ти можеш ризикувати. Через це ти дуже обережний у висловлюваннях.

Якщо на тебе ботів нагнали наші сусіди, то тим паче треба захищатися. Нещодавно сталась трагедія в Чернігові. Моя подруга запостила напис Чернігів на чорному екрані. Цю сторіс Instagram видалив, за порушення норм. Так алгоритм зчитав. Нам гайки закручують. Окрім того, що я втрачу свій бізнес, я не зможуть ті ж самі збори оголошувати. Тобто мій акаунт у соцмережі — це мій інструмент.

— Якщо блогінг — це про комерцію, то чи доречно називати блогерами лідерів думок?

— Я не розділяю цю історію на лідерів думок і блогерів. Хоча в суспільстві існує така думка, що блогер це навіть образливо. Тобто не всі хочуть називатися блогерами, а вважають себе інфлюенсерами.

Насправді блогер — це потужніше ніж інфлюенсера. Наприклад, лікар є лідером думки для пацієнта. Але якщо ми до лікаря до єдиним створення контенту і блог, то він як лідер думки стає просто потужнішим.

Як на мене, блог — це просто те, що посилює будь-яку професію. Наш президент веде блог, він з нами на зв'язку. Не всі президенти так роблять. Це інструмент комунікації.

Я вважаю, що будь-який блог повинен бути комерційним. Просто одні люди відкрито щось продають, хтось відбудовує таким чином соціальний капітал, а потім використовується в офлайн. Але без монетизації довго вести блог неможливо, тому що сьогодні немає органічного просування і просто так до тебе люди не приходять.

Тобі треба вкладати гроші. Для того, щоб в тебе були гроші на просування цього контенту, тобі потрібна бізнес-модель та фінансовий облік. 

— Ви пояснюєте це ще й на різних заходах. Зокрема, плануєте провести Orange Forum. Розкажіть про цю подію детальніше, будь ласка.

— 26 серпня в "Парковому" буде Orange Forum. Ми запрошуємо усіх, кому цікава тема блогінгу. Туди мають потрапити люди, які розуміють, що в соціальних мережах їм потрібен інфлюент- маркетинг. В нас буде 16 різних спікерів. Це Маша Єфросініна, Сергій Притула, Ірина Горова, Леонід Мартинчук, Юля Бевзенко.

Це дуже різні люди. Це мій погляд на професії людей, яких дуже сильно підсилює блог. Ця конференція з різних сторін покаже, для чого блогінг і чим він корисний у різних галузях.

Головна мета форуму — змінити ставлення до слова блогер. Хотілося б, щоб люди не соромилися сказати, що вони хочуть стати блогерами.

— Ви засновниця поняття "оранжевий блогінг"? Що це таке?

— Я себе називаю оранжевим блогером. В нас є зелені, червоні, сірі та оранжеві блоги. Сірий блог — це людина, яка раз на рік показує фото з відпустки. Нема контексту. Це просто особистий блог.

Зелений блогер — це експерт, який ведуть професійний Instagram чи YouTube без особистих цінностей. Це як енциклопедія. Люди не вживають такий контент, їм хочеться розваг, більше відпочинку в соціальних мережах. Червоні блогери —  зірки, або ті, хто хоче хайпу.

Оранжевий блог — це ідеальна концепція, адже там поєднані усі кольори. Сірий — особистість, проявлені цінності. Ви можете впізнати в мені себе чи навпаки. Зелений — експертність, чітке розуміння, чому ти можеш цій людині довіряти. Червоний — це вміння керувати маркетингом. Тригери, побудовані тексти. Коли ми це змішуємо, то отримуємо ідеального блогера, який і цікавий, і експертний.

Тому в сучасному світі я пропоную бути оранжевим блогером, професіоналом. Блогер, який цікавий, заробляє гроші, відповідально ставиться до роботи та сплачує податки. Ця історія вже давно врегульована, інакше блогер не зможе працювати з великими брендами. Тому Orange Forum — це подія для людей, які прагнуть розвиватися.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір