Як хустки з льону та шовку допомагають ЗСУ — історія української майстрині

Хустки ручної роботи. Скриншот: kanaldim.tv

Великі або ж маленькі, теплі на зиму чи красиві на літо. Такі хустки та палантини в'яже майстриня Катерина Ширяєва. Вперше Катерина взяла нитки до рук сім років тому. Спочатку в'язала гачком, пізніше перейшла на спиці, щоб вироби були легші та ніжніші. Жінка створила багато красивих речей, які нині продає аби допомагати ЗСУ. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Катерина Ширяєва — матір двох дітей, родом з невеличкого містечка Путивль в Сумській області. На власні очі бачила, як російська армія окупувала Україну у лютому 2022 року. Тоді жінка з дітьми евакуювалися до Німеччини. Знайомі прийняли дуже тепло та гостинно, проте бажання повернутися додому пересилило. Повернувшись в Україну майстриня взялась за спиці зі ще більшим завзяттям.

"Дівчата вже підсіли на мої хустки. Вони все одно хочуть влітку накинути щось гарне на плечі, але розуміють, що це теплий варіант. Навіть якщо вона зв'язана в одну ниточку. Тож ми вже переходимо на літню пряжу. Це льон або чистий шовк. Вироби з чистого шовку неймовірні", — зізнається майстриня Катерина Ширяєва.  

Згодом майстриня урізноманітнила свої вироби та почала створювати на хустках візерунки. На створення виробу іде до кількох днів. В'язання допомагає жінці не лише впоратися з переживаннями, а й підтримувати тих, хто на фронті.

"Я багато в'язала навіть вночі й тоді, коли вимикали світло. Я робила це для того, щоб продати хустки, а за ці гроші купити парафін та віск. Ми заливали окопні свічки, купували та передавали на фронт медикаменти. В'язання не дало мені зламатися, підтримало мене та допомогло мені підтримати наших захисників", — резюмувала Катерина Ширяєва.  

Зараз роботи майстрині роз'їхалися вже не по всій території України. Є чимало хусток й за кордоном. Жінка ладна в'язати зі ще більшим завзяттям, адже її хобі допомагає наближати нашу перемогу.

Також цікаво: Майстриня з Харкова, яка працювала у "Фельдман Екопарку", створює унікальні прикраси зі смоли

Прямий ефір