Як біженці з України живуть та працюють у Румунії 

Румунія. Скриншот: kanaldim.tv

У Румунії осіли орієнтовно 90 000 українців. Це лише ті, хто отримав тимчасовий захист. Вони можуть користуватися безплатними медичними та освітніми послугами, працевлаштуватися чи відкривати власний бізнес, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

На початку повномасштабного вторгнення Румунія допомагала нашим переселенцям не лише фінансово, а й з житлом. Українців часто селили безплатно у гуртожитках, пансіонатах чи готелях. Згодом відкрили спеціальну програму згідно з якою 20 лей на добу влада видавала переселенцям на їжу, а 50 лей передбачали на компенсацію власнику оселі, у якого українці орендували житло.

Нині цю програму змінили. Тепер виплачують майже по 2 000 лей на харчування та оренду житла для родини. Також встановили певні вимоги та правила, аби допомогти переселенцям інтегруватися у суспільство.

"Зокрема, надавати договір про оренду житла. Довести, що вони працевлаштовані. Надати, наприклад, докази того, що їхні діти зареєстровані в освітній системі. Зараз фактично всі кошти ідуть прямо до переселенців", — пояснив голова Союзу українців у Румунії Микола-Мирослав Петрицький. 

В Румунії є чимало міжнародних фондів і організацій, які також допомагають українцям. Тут працює ООН, Червоний Хрест та багато неурядових фондів. Зокрема, надають харчі, або ваучери на одяг чи продукти. 

Для дорослих влада та різні фонди організовують інтеграційні програми й заходи: від мовних курсів до різноманітних конференцій.

"Існують інтеграційні програми, в тому числі курси румунської мови, історії. Союз українців Румунії, розуміючи труднощі, з якими стикаються переселенці, та проводить заходи з інтеграції, для того, щоб громадяни України краще інтегрувалися в українську громаду в Румунію, а також в румунське суспільство", — продовжує Микола-Мирослав Петрицький. 

Також чимало українських переселенців офіційно працевлаштувалися в Румунії. При цьому, 19 000 переселенців з України зареєстровані як особи, що шукають роботу.

"Було укладено 7 000 трудових договорів. Кожен громадянин України в Румунії може вільно працевлаштуватися в будь-якій сфері або відкрити власний бізнес. Бачимо, що за останні місяці кількість осіб, які працевлаштовуються або які відкривають свої бізнеси, зростає", — резюмував Микола-Мирослав Петрицький. 

Нагадаємо, уряд Шотландії відмовляється виділити 10 мільйонів фунтів стерлінгів на короткострокове житло для біженців з України. 

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір