"Я — етнічний росіянин": автор книги "Я працюю на цвинтарі" Павло Белянський пояснив, чому продовжує писати російською

Павло Белянський. Фото: kanaldim.tv

Блогер, письменник і сценарист Павло Белянський, котрий став відомим в інтернеті під ніком "Паштет", народився 1977 року у місті Шахта №9 Луганської області в сім'ї військовослужбовця. Є автором понад ста оповідань і популярної книги "Я працюю на цвинтарі", за якою зняли однойменний фільм. У програмі "Точка опори" він розповів, чому зараз продовжує писати свої твори російською мовою.

"Я — етнічний росіянин. Мої бабусі та дідусі не розмовляли українською, колискові я чув російською мовою. Але я громадянин України, а тому повинен знати мову, шанувати її, користуватися нею. Продовжую писати російською, бо відчуваю її і дуже гарно знаю. Я вивчаю українську. На рівні спілкування — так", — пояснив Павло Белянський.

Письменник додав, що українська мова для нього відрізняється навіть порядком слів у реченні. Йому поки що важко саме думати українською і навчитися так будувати слова в реченнях. Белянський сподівається незабаром опанувати мову настільки, щоб писати нею.

"На жаль, зараз у мене немає стільки часу. Я військовослужбовець, перебував у зонах бойових дій, брав участь у декількох військових операціях. Зараз я у відпустці в Києві, але що буде завтра — я не знаю. Тому намагаюся встигнути щось писати про цю війну. Постійно щось писати", — сказав письменник.

Повна версія інтерв'юПро роботу на цвинтарі, написання книг на фронті та хейт через російську мову: письменник і військовий Павло Белянський у "Точці опори"

Нагадаємо, Павло Белянський — письменник, сценарист, військовий із позивним "Паштет", автор бестселера "Я працюю на цвинтарі". За цією книгою зняли однойменний фільм, який отримав схвальні відгуки критиків та глядачів. 25 лютого 2022 року долучився до тероборони Київщини, а згодом вступив до лав Збройних сил України. Воював у гарячих точках на Херсонському напрямку та у Харківській області. Записи та нотатки з передової стали основою нової книги Павла Белянського, яка зараз готується до друку. Одружений, має доньку. 

Попередні випуски "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір