Виплати пенсій відновлено: уряд продовжив строки подання заяв для окремих груп громадян

Уряд ухвалив рішення про відновлення та продовження виплати пенсій до квітня для тих пенсіонерів, які через об’єктивні причини не встигли повідомити Пенсійний фонд про відсутність виплат від РФ, повідомляє "Дім" з посиланням на Міністерство соціальної політики, сім’ї та єдності України.
Для продовження виплат потрібно подати відповідну заяву.
"Ми врахували реальні обставини, у яких опинилися пенсіонери — складні умови, життя на окупованих територіях або вимушений переїзд. Наше завдання — щоб люди не втрачали пенсії через формальні причини", — пояснив міністр соціальної політики, сім'ї та єдності України Денис Улютін.
Для пенсіонерів, які пройшли фізичну ідентифікацію у період з 1 січня 2025 року до 1 лютого 2026 року, строк подання повідомлення подовжено до 1 квітня 2026 року.
Увесь цей час пенсії виплачуватимуться у повному обсязі. Пенсії, виплату яких було тимчасово припинено у січні, будуть поновлені вже у лютому з доплатою за січень.
Цьому урядовому рішенню передувала робоча зустріч міністра соціальної політики, сім’ї та єдності України і керівництва Пенсійного фонду з громадськими організаціями, які працюють з пенсіонерами, внутрішньо переміщеними особами та іншими вразливими категоріями населення.
"Ми розуміємо, що частина людей з різних причин не встигла пройти ідентифікацію. Саме тому спільно з Пенсійним фондом ми працюємо з кожним таким випадком, допомагаємо людям пройти процедуру та відновлюємо виплати", — додав очільник міністерства.
Мінсоцполітики разом з громадськими організаціями працює над змінами до підзаконних актів, щоб у майбутньому зменшити бюрократію під час проходження ідентифікації.
Читайте також: Діти-сироти та прийомні сімʼї мають право на допомогу від держави — розміри та умови














