"Всю ніч сидимо у льоху, вранці — в дім": репортаж із Сіверська (ВІДЕО)

Сіверськ. Фото: kanaldom.tv

Місто Сіверськ в Донецькій області, яке розташоване поблизу тимчасово окупованого російськими військами Лисичанська, останній тиждень все частіше обстрілюють російські військові. Населений пункт розташований на лінії вогню. Докладніше про ситуацію в місті — у матеріалі кореспондентки телеканалів "Дом" та UA Анастасії Волкової.

Місцевий житель Віктор Андрійович показує сліди крові на футболці. О шостій ранку чоловік вийшов із дому, щоб приготувати на багатті сніданок. Це й урятувало йому життя. В його будинок влучив російський снаряд. Хазяїн дивом уцілів.

"Я у дворі картоплю чистив, і ось це прилетіло. І мене вибуховою хвилею і в літню кухню як подушку віднесло", — розповів чоловік.

У 71 рік він втратив усе, що нажив за все життя.

"Та що той будинок! Сьогодні ось дорився. Документи знайшов. А одягнутися нема в що. Ось, що на мені і все. Немає більше нічого", — поділився Віктор.

У місті зараз дуже небезпечно. Віктор Андрійович розповів, як його сусід пішов зателефонувати до рідних туди, де ловить зв'язок, і загинув.

У сусідньому будинку 83-річна Ганна Іванівна розбирає бите скло. Його винесло вибуховою хвилею. Одне з вікон вилетіло прямо на жінку. Каже, що дивом уціліла.

Їй допомагає невістка — Марія Василівна. 67-річна жінка поїхала з Лисичанська, коли там почалися обстріли ще у березні. Однак у Сіверську зараз ситуація не краща.

Син Марії Василівни залишився в окупованому нині російськими військами Лисичанську — не захотів виїжджати. Про його долю жінка нічого не знає.

"Прийду, поплачу-поплачу. А що, серце болить. Не знаю я. Хоч би знати, син живий чи ні", — говорить вона.

Вже другий місяць жителі Сіверська без води та електропостачання. Газу немає у всій Донецькій області. Мобільний зв'язок працює з перебоями. Місцеві кажуть, що за останній тиждень обстріли цього населеного пункту значно почастішали.

"Весь день, бачимо, бахкають і бахкають. І вчора так. А ми в льоху були. А вранці розвиднілося: пішли на ліжко. Льох є льох. Тільки лягли на ліжко — як бахнуло. Що зробиш", — говорить місцева жителька Анна.

Щодня обстрілами російських солдатів у Сіверську ушкоджуються житлові будинки. До повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну в місті проживало близько 10 тис. осіб. Сьогодні тут лишилося не більше 4 тис. людей.

Читайте також: Масований обстріл Слов’янська — є жертви, горить центральний ринок (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір