Впливати на мене неможливо, — Зеленський прокоментував замах на Шефіра (ВІДЕО)

Владимир Зеленский. Скриншот видео: kanaldom.tv

Президент України Володимир Зеленський дав ексклюзивний коментар телеканалу "Дом" щодо нападу на свого першого помічника Сергія Шефіра. Зокрема, назвав одну з найімовірніших версій того, що відбулось.

"Не хочу ображати Україну. Я думаю, що у нас такої якоїсь великої, фундаментальної мафії немає. Вона вся перейшла свого часу у великі фінансові групи. Звинувачувати їх прямо не буду. Я думаю, що ми будемо чекати слідство. Щодо мого ставлення, я сказав відверто. Я вважаю, що це просто тиск саме на мене. Я не відчуваю жодного тиску. Скажу вам відверто, для мене важлива ситуація, яка склалася. І навіть не через те, що це мій товариш. Хоча це мій дуже теплий і близький друг. Що в принципі в наш сучасний час знаходять саме такі спроби і такі кроки, щоб впливати. Впливати на мене неможливо", — сказав він.

Також президент розповів, як реагуватиме на цей випадок правоохоронна система.

"Я думаю що буде нормальне, предметне, згідно з законодавством (сліжство, — ред.). Жорстко точно. Безкомпромісно. В цьому впевнений. Будуть шукати виконавців замаху на вбивство Сергія Нахмановича. Я не можу сказати впевнено, що знайдуть. Я думаю, що будуть робити все, щоб знайшли. Тим не менш, ми живемо в інший час. Це не замахи на вбивство чи вбивство тих чи інших журналістів до мого терміна, коли ми не розуміли, що відбувається. І не впливали на ситуацію. Зараз, мені здається, правоохоронні органи набагато відкритіше працюють і для суспільства зокрема. Тому жодних залякувань. Просто треба зробити свою роботу та відповідні висновки", — заявив глава держави.

Також Зеленський звернув увагу на декілька речей і назвав одну з наймовірніших версій того, що відбулось.

"Перша річ, я б хотів, щоби журналісти, тому що вони в цьому професійні люди, подивились на риторику та проаналізували риторику тих чи інших українських ЗМІ, тих чи інших російських ЗМІ, інших різних ЗМІ, коли вони виходили з якою риторикою. Де риторика співпадає, що якась ситуація всередині команди... Дуже цікаво, коли співпадає деяка риторика з російської сторони і деяких українських ЗМІ, і деяких людей, які присутні серед депутатського корпусу Верховної Ради України. Мені здається що такий аналіз допоможе і журналістам, і суспільству, і правоохоронним органам. Я без натяків. Це те, що я розумію, те, що я сам по собі побачив одразу дуже швидку реакцію. І мені здається, відпрацьовану. Це важлива річ. Друга річ також важлива, що таких кроків, навіть у дуже складний час після 2014 року, саме таких кроків щодо близьких людей до президента не було. Тобто це говорить про реакцію на реальні зміни в державі, які ми хочемо робити. Навіть те, що нам ще не вдалося, той напрямок, він обраний правильно. Це говорить про те, що якщо раніше все контролювалося різними групами, то сьогодні із рук це йде. І тому я вважаю, що це одна з наймовірніших версій того, що відбулось", — резюмував Володимир Зеленський.

Нагадаємо, сьогодні, 22 вересня, під Києвом невідомі обстріляли автомобіль першого помічника президента Сергія Шефіра. В Офісі президента вважають, що напад було здійснено з метою залякати команду очільника держави.

Своєю чергою Сергій Шефір заявив, що замах на нього — це спроба залякати президента Володимира Зеленського. 

Прямий ефір