Відкривають салони краси, працюють на будівництві: українські біженці адаптувалися в Іспанії

Іспанія. Скриншот: kanaldim.tv

Іспанія прихистила понад 300 000 українських біженців. Чимала кількість з них досі отримує допомогу від соціальних організацій. Мета таких програм — дати можливість біженцям вивчити мову, знайти роботу та впевнено перейти до самостійного життя в новій країні. До речі, багато українців вже знайшли себе та почали нове життя у сонячній Іспанії, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

В Іспанії наші переселенці можуть вільно перебувати в країні, якщо оформили тимчасовий захист. Цей документ дозволяє навчатися, працювати та отримувати медичний захист.

"До повномасштабного вторгнення в Іспанії було орієнтовно 120 000 українців, які мали дозвіл на проживання і на працю, в тому числі студенти. Після повномасштабного вторгнення сюди приїхало понад 195 000 тисяч українців. Вони продовжують приїжджати. Тобто можемо говорити про те, що зараз в Іспанії перебуває понад 300 000 українців", — заявив президент Федерації українських асоціацій в Іспанії Михайло Петруняк-Кметюк.

На початку повномасштабного вторгнення влада Іспанії намагалась допомогти українцям адаптуватися до нового місця. Діяла спеціальна програма поселення. Складалась вона з двох етапів. Спочатку переселенцям шукали тимчасове житло, потім поселяли в постійне. Держава компенсувала певну суму за оренду житла. Спеціальна програма для українців діє досі, але кількість місць обмежена.

"В програму важко потрапити зараз. Раніше цим активно займалися різні організації, в тому числі й Червоний Хрест. Зокрема, шукали іспанців, які могли прихистити українців. Ми самі поселяли біженців у Валенсії, орієнтовно 150 осіб. Зараз з цим виникають проблеми, адже приїхало багато людей. Допомагати усім держава немає змоги, гроші Євросоюзу теж закінчуються", — додав президент Федерації українських асоціацій в Іспанії.

В Іспанії досі діють безплатні мовні курси для українців. Часто заняття проводять різноманітні асоціації. Є як онлайн, так і офлайн навчання. Загалом, обрати можна ті, що до вподоби. Крім того, чимало українців уже знайшли роботу в Іспанії.

"Мужчини влаштовуються на будівництво, а жінки — у сферу обслуговування. Це не лише туризм, а й фабрики, сільськогосподарські кооперативи, догляд за дітьми, похилими людьми, за хворим. Багато українців відкривають тут власну справу, як я юрист щомісяця реєструю одну-дві фірми відкриті українцями. Українки оформляються підприємцями та відкривають салони красоти, перукарні", — резюмував Михайло Петруняк-Кметюк.

Звісно, іспанці, як і українці, не бояться роботи. Однак вміють насолоджуватися життям. Цікаво, що у маленьких містечках після сієсти працюють лише найнеобхідніші магазини. Решта закладів зачинені. Цей час іспанці проводять з родиною.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір