"Входити до Криму та брати його з ходу": можливий сценарій деокупації півострова окреслив військовий експерт (ВІДЕО)

Міст через Керченську протоку. Фото: wikipedia.org

Звільнення тимчасово окупованого Росією Криму військовим шляхом можливе за умови перекриття руху мостом між півостровом і Росією. Про це в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сказав військовий експерт Олег Жданов.

Він звертає увагу: попри те, що так званий Кримський міст не є українським інфраструктурним об'єктом, удар по ньому є абсолютно легітимним. Принаймні, по тій його частині, яка розташована на українській стороні від лінії демаркації в Керченській протоці.

"У нас демаркована Керченська протока між Україною та Росією. Ми встигли ще до початку військового протистояння провести демаркацію... Отже, до лінії демаркації протоки міст — на нашій території... У нас є підстава зруйнувати перший проліт мосту, який розташований на нашому березі", — вважає експерт.

Можливості для військової деокупації півострова Збройні сили України мають, оскільки зараз він слабко захищений.

"Зараз у Криму практично сухопутних військ немає, вони всі в Україні. Там залишилися лише підрозділи Чорноморського флоту, там залишилися лише війська берегової оборони, і все. Решта транзитом заходить в Україну", — констатує Олег Жданов.

На його думку, є можливість взяти Крим "з ходу".

"Якщо ми виходимо на Перекоп (Перекопський перешийок, що зв'язує Кримський півострів з материком, — ред.) і прикриваємо Кримський міст, щоб не було "підживлення", то так, я думаю, що Генеральний штаб оцінить ризики й, швидше за все, треба буде входити до Криму та брати його з ходу. Така ймовірність цілком існує", — вважає Жданов.

Читайте також: Чому міст між РФ та Кримом має бути виведений з ладу — думка військового експерта (ВІДЕО)

Прямий ефір