Зміцнити зв'язки — про завдання нового посла США в Україні розповів Тейлор

Уильям Тейлор и журналист Виталий Сизов. Фото: kanaldom.tv

Адміністрація США вже підібрала кандидатуру на посаду посла в Україні. Наразі тривають необхідні процедури перед його призначенням. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Дом" розповів експосол США в Україні Вільям Тейлор.

Дипломат нагадав, що у Сполучених Штатів немає посла в Україні вже понад два роки, протягом 1,5 року в Києві працює лише тимчасова повірена Крістіна Квін.

"Вона відмінно працює. Але важливо, щоб у США був свій повноважний, затверджений Сенатом посол США в Україні", — зазначив Тейлор.

За його словами, адміністрація президента Байдена вже визначилася з кандидатурою посла.

"Я поки не знаю, як його або її звати. Я тільки знаю, що було ухвалено рішення, і знаю, що вони зараз працюють над документами, перевіряють біографічні дані — проводять ту адміністративну роботу, яку потрібно зробити, перш ніж буде хоча б оголошено ім'я", — уточнив Тейлор.

Після оголошення імені кандидатуру передадуть до Сенату США, який має провести слухання. І це займе певний час, пояснив експосол.

"Я впевнений, що людина, яку вони обрали, буде висококваліфікованою, буде користуватися довірою президента, державного секретаря, і його дії в Києві повністю підтримуватиме уряд США", — перерахував дипломат.

Він акцентував, що перед новим послом стоїть важливе завдання — зміцнити зв'язки між урядами США та України.

"Він або вона має приймати повідомлення від українського уряду в Києві, робити їх зрозумілими для Вашингтона, відправляти їх до Вашингтона. Потім — приймати повідомлення з Вашингтона і працювати з урядом у Києві. Тому довіра президента дуже важлива для виконання цього завдання. І я упевнений, це буде головним пріоритетом для нового посла", — розповів Тейлор.

Повна версія інтерв'ю: Чи скаже президент Байден "так": велике інтерв'ю експосла США в Україні Вільяма Тейлора

Раніше Тейлор назвав дві ключові теми переговорів Зеленського і Байдена.

Нагадаємо, 31 серпня почнеться офіційний візит до Вашингтона президента України Володимира Зеленського. 1 вересня він проведе перемовини з президентом США Джо Байденом.

Медіа-партнери
Прямий ефір