Україна завершила виступи на Паралімпіаді-2026 — хто виборов останні медалі

Українська збірна завершила виступи на XIV зимових Паралімпійських іграх. Останній день змагань приніс у скарбничку України дві медалі у паралижних гонках, з посиланням на Національний паралімпійський комітет України (НПКУ) повідомляє "Дім".
В індивідуальній паралижній гонці на 20 км серед жінок (вільний стиль, клас стоячи) бронзову медаль завоювала Олександра Кононова.
"Це п'ята медаль Саші на цій Паралімпіаді: в її активі — 1 золота, 1 срібна та 3 бронзові медалі", — уточнили в НПКУ.

Фінальною крапкою для України на Паралімпіаді-2026 стала срібна нагорода в індивідуальній паралижній гонці на 20 км вільним стилем серед чоловіків (клас спортсменів з порушеннями зору). Її збірній України принесли Олександр Казік і його гайд Сергій Кучерявий.
"Цей неймовірний тандем здобув 1 золоту та 2 срібні нагороди на Іграх у Мілано-Кортіні", — додали в НПКУ.

Усього Україна на Паралімпіаді-2026 завоювала 19 нагород: 3 золоті, 8 срібних і 8 бронзових медалей.
Сьогодні ввечері відбудеться церемонія закриття Паралімпійських ігор-2026. Збірна України бойкотуватиме її через допуск росіян і білорусів до змагань під національними прапорами. Також Україна бойкотувала церемонію відкриття змагань.
Читайте також: Національна паралімпійська команда України заявила про системний тиск на Іграх-2026
Нагадаємо, XIV зимові Паралімпійські ігри проходять з 6 по 15 березня в Італії. Через допуск до змагань росіян та білорусів під власними прапорами Україна разом з іншими країнами бойкотувала церемонію відкриття Ігор. Проте збірна України брала участь у змаганнях і боролася за медалі.














