Указ про додаткову дозу від COVID-19 підпише Ляшко — хто зможе її зробити

Вакцинация. Фото: kanaldom.tv

Сьогодні, 13 грудня, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підпише указ про запровадження в Україні додаткової, третьої дози від коронавірусу. Йдеться саме про додаткову дозу, а не бустерну. Про це повідомляє "Дом" із посиланням на брифінг Ляшка.

"Сьогодні я підпишу наказ, який схвалить позицію національної технічної групи експертів із імунопрофілактики та дозволить вводити додаткову дозу вакцини від COVID", — пояснив він.

За його словами, додаткова доза — "це доза, яка вводиться з метою досягнення кращого захисту в осіб, які за станом свого здоров'я мають низьку ефективність вакцин порівняно з ефективністю вакцини в загальній популяції". 

Як повідомлялося раніше, у Європі пропонують скоротити термін дії COVID-сертифікату про вакцинацію з 12 до 9 місяців. А для його подовження буде потрібна третя, так звана бустерна доза. Україна готова піти за прикладом Європи, якщо в ЄС буде ухвалено таке рішення на рівні уряду. Для цього в країні є достатньо вакцин. Кому час робити третє щеплення — читайте тут.

Прямий ефір