У Москві є ілюзії щодо "Північного потоку-2", стратегія Німеччини — відійти від імпорту російського газу, — німецький політолог

"Північний потік-2". Фото: sm.news

Німеччина не може швидко замістити російський газ, тому в Кремля залишається простір для шантажу. Про це сьогодні, 6 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сказав німецький політолог, аналітик Стокгольмського центру досліджень Східної Європи Андреас Умланд.

За його словами, імпорт російського газу до Німеччини скоротився, але частина промисловості країни все ще залежить від наявності великих обсягів російського газу.

"Такі країни, як Німеччина, ухвалили таку стратегію, щоб поступово відійти від імпорту російського газу. Вже скоротився імпорт порівняно з минулим роком. Але проблема в тому, і Німеччина сама винна в тому, що нині частина її промисловості залежить від присутності великих обсягів російського газу. І тому в Німеччині така була стратегія оголошена, що вона тільки тією мірою відходитиме від цього російського газу, в який вона зможе заміщати це іншими джерелами енергії, іншим газом. Це активно робиться, але це займає час. І в цей проміжок, поки Німеччина ще перебуває в цій частковій залежності від Росії, вона намагається чинити тиск через ці всі маневри, і там, мабуть, навіть є ще ілюзії в Москві щодо "Північного потоку-2"", — висловив думку Умланд.

Він додав, що зараз Німеччина будує термінали для зрідженого газу, укладає інші угоди з Азербайджаном, африканськими країнами, Норвегією.

"Але поки що ці великі обсяги не можуть бути повністю заміщені, і тому зараз дивляться на зиму, яка ситуація буде наступної зими. І зараз намагаються запасатися газом і якнайбільше поки що купувати. Але в будь-якому разі там у середньостроковій перспективі така стратегія, щоб взагалі відійти від імпорту російських енергоносіїв. Це вже відбулося, в основному, щодо вугілля. Мабуть, уже відбуватиметься щодо нафти. І на наступний рік було заплановано відмовитися повністю від російського газу. Але, можливо, це зараз раніше станеться, тому що Росія сама зараз ще скорочує ці постачання", — резюмував Андреас Умланд.

Читайте також: Росія шантажує Німеччину газом, Київ закликає західних партнерів не йти на поступки Кремлю

Нагадаємо, ексканцлер Німеччини Герхард Шредер після візиту до Москви та особистої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що потрібно запустити газопровід "Північний потік-2", щоб європейські споживачі могли нормально пережити зиму. За його словами, якщо "Північний потік-2" не буде запущено, Європа зіткнеться із величезними наслідками. Але багато європейських лідерів вважають, що Росія продовжує використовувати газ як зброю, щоб знизити тиск санкцій і змусити сісти за стіл перемовин на умовах Кремля.

Прямий ефір