"Трусить весь світ": про роль ООН у розв'язанні конфлікту в Україні заявив Зеленський

Владимир Зеленский прибыл в Национальный мемориал. Фото: kanaldom.tv

Генеральна асамблея ООН є одним із основних майданчиків, на яких Україна може висловити протест щодо окупації частини Донбасу та півострова Крим. Як інформує кореспондент телеканалу "Дом" з місця подій, про це сьогодні заявив президент України Володимир Зеленський під час візиту до Нью-Йорка (США).

Журналіст поставив президентові питання: чи вірить він в ефективність ООН для розв'язання проблеми окупованої частини Донбасу та Криму?

"Складно сказати. Але один із центральних майданчиків, на яких збираються лідери країн, від яких залежить розв’язання ситуації, — це Генасамблея ООН", — сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна повинна бути прикладом країни, яка не зраджує своїм інтересам.

"І ми повинні не тільки говорити, а й вимагати відповідних дій. Ми шукаємо рішення Донбасу та Криму на всіх майданчиках. Так, організація ООН — це один із головних майданчиків. І ми не повинні оминати таку можливість", — зазначив президент

Зеленський акцентував, що Україна повинна максимально ефективно використовувати цей візит щодо двосторонніх зустрічей із різними країнами.

"Наприклад, у нас буде зустріч з президентом Турецької Республіки. І ми всі знаємо заяву Туреччини про невизнання анексії Криму з боку Російської Федерації та про невизнання виборів до Держдуми РФ через залучення до них жителів окупованих українських територій", — сказав Зеленський.

Він доповнив, що на полях Генасамблеї ООН очікуються зустрічі з лідерами різних країн.

"Для нас дуже важливо, що ООН визнала Кримську платформу. Думаю, ми можемо говорити про підтримку України з боку наших партнерів у цей дуже непростий час", — додав Зеленський.

Президент України акцентував, що щодо геополітичної ситуації "трусить весь світ".

"Тільки через діалог, через прагнення до стабільності можна розв'язати ці проблеми", — резюмував він.

Медіа-партнери
Прямий ефір