Ситуація у Казахстані: наказ відкривати вогонь на поразку віддав силовикам Токаєв

Протести у Казахстані. Фото: ap.org

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв наказав силовикам відкривати вогонь на поразку в межах "антитерористичної операції", що проводять у країні. Про це він заявив сьогодні, 7 січня, у своєму зверненні до населення, інформує "Дом".

"Я надав наказ відкривати вогонь на поразку без попередження", — заявив Токаєв.

Він запевняє, що владі "довелося мати справу" з озброєними підготовленими "бандитами та терористами", зокрема іноземцями. Токаєв заявив, що їх "треба знищувати", а переговори для мирного розв'язання проблем, як закликають з-за кордону, влада вести не має наміру. За словами президента Казахстану, "держава проспала підпільну підготовку терактів".

"Всі вимоги, висловлені у мирній формі, були почуті. У регіонах, де збережено стабільність ситуації, поетапно зніматиметься режим надзвичайного стану", — сказав він.

Читайте такожБанки закриті, акції держпідприємств падають, прибувають військові ОДКБ — хроніка загострення у Казахстані (ВІДЕО)

Раніше Касим-Жомарт Токаєв заявив, що "конституційний порядок здебільшого відновлено у всіх регіонах".

Нагадаємо, протести в Казахстані розпочалися після стрибка цін на газ. Переросли у зіткнення із силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. У країні запроваджено надзвичайний стан. Президент Республіки Казахстан Касим-Жомарт Токаєв звернувся по допомогу до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан.

Прямий ефір