США та партнери поєднують зусилля для максимального тиску на РФ, — представниця Держдепу (ВІДЕО)

Андреа Калан. Фото: kanaldom.tv

Саміт НАТО був історичним, вперше за 12 років Альянс відредагував стратегічну концепцію та визначив Росію як загрозу. Також історизм полягає у вирішенні прийняття Швеції та Фінляндії. На цьому акцентувала в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA офіційна представниця Держдепартаменту США Андреа Калан.

За її словами, події в Україні та заяви з Кремля призвели до того, що НАТО не бачить бажання РФ працювати разом з іншими країнами. Тому держава й опинилася в центрі уваги як загроза світу.

"Ситуація зараз в Україні створює небезпеку не тільки для України, а для Європи, для всього світу. Це дуже важливо, що включили це до стратегічної концепції, і що США разом із нашими партнерами разом боротимуться з цим", — каже Калан.

Вона зазначила, що Сполучені Штати із партнерами працюють на різних фронтах, не лише дипломатичному.

"США посилюють присутність у Європі, вводять постійний штат п'ятої армії в Польщі, посилюємо партнерство з Великою Британією, де буде ще дві ескадрильї F-35, і теж посилюємо присутність на морі — в Іспанії буде ще два есмінці. Ми об'єдналися, щоб посилювати присутність в Європі на східному фланзі НАТО, і це включає, звісно, ​​країни Балтії", — зазначила представниця Держдепу.

Також Калан запевнила, що США готові допомагати Україні стільки, скільки потрібно у боротьбі з російською агресією.

Вона окремо прокоментувала питання включення Китаю як загрози у стратегії НАТО. Якщо від Пекіна буде воля, можлива конструктивна робота, вважає представниця Держдепу.

Читайте також: Вашингтон поводиться несміло, хоча…: про протистояння Росії говоримо з експослом США в Україні Джоном Гербстом

Прямий ефір