Скетч-ком "Наші без Раші" став сатиричним контрнаступом: про залаштунки та допомогу ЗСУ розповіли автори та актори проєкту Ілля Клим та Сергій Буян 

Ілля Клим та Сергій Буян. Скриншот: kanaldim.tv

Проєкт "Наші без Раші" розповідають про країну, в якій хотів би жити кожен українець. Про ідею проєкту, команду та благодійну складову у "Ранку Вдома" розповіли автори та актори гумористичного скетч-кому "Наші без Раші" Ілля Клим та Сергій Буян. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Хлопці, розкажіть, як і коли все це почалося? 

Клим: Ми прихильники того, що позитивні люди завжди якось один одного знаходять. До того, поки ми зустрілися, ми працювали на різних сценах, у різних колективах. Були деякі перипетії, і кожен з нас якось прагнув до чогось більшого. Зрештою нам запропонували об'єднатися. Ніхто навіть не розумів, що з того вийде, але всі хотіли зробити продукт, яким можна було пишатися. Якщо серйозно, то це все почалося у 2014 році.

— Хто зараз у вашій команді? 

Клим: Якщо брати всіх, хто дотичний, то нас багато. Кістяк — це п'ятеро осіб. У нас є "чорний кардинал" — адміністратор. Людина, яка відповідає за соціальні мережі. 

Буян: Антон робить все для того, щоб ми функціонували. Ми стараємося, щоб люди на роботі не просто пили каву, а й про нас поговорили, жартували. Тяжко писати такі тексти, бо ти крім гумору вкладаєш туди багато сенсів. Хочеться, щоб глядач задумався, щоб в нього виросли крила за нашу прекрасну державу, щоб він пишався нею, а не втікав. Загалом скажу, що нам подобається, що вам — глядачам подобається. 

— Зараз дуже багато українського контенту відправляють у бан. Вас не забанили досі, у чому секрет? 

Клим: Насправді банять, але в нас є секрет. Ми скаржимось на бан, перезаливаємо відео. Загалом наш контент дійшов до росіян та й вони підтягнулися автоматично. Росіяни пишуть багато негативних відгуків, але ми не відповідаємо. За нас це роблять свідомі українські підписники. 

Буян: Досить часто буває так, що нас перекидає то в зелену зону, то в жовту. Ми все оскаржуємо. Втім у нас мільйони переглядів, нам це подобається. Цей продукт підштовхує нас розвиватися. До речі, спочатку це робилося за кошти підписників. Нині ми робимо продукт, який нам подобається, та допомагає донатити. Ми не заробляємо, все конвертуємо в допомогу ЗСУ. 

— До речі, розкажіть про благодійну складову вашого проєкту? 

Клим: Це окремі проєкти. Один з них навіяний речником наших ворогів. Він нам підказав назву "Бендеромобіль". Від хлопців був запит на машину, то ми взяли кошти, за які ми планували фільмувати все, та зробили "бандеромобіль" для хлопців на передову. Отримали фідбек. Проєкт почав обростати людьми, які живуть в Європі. Це платформа Car for Ukraine. В рамках ініціативи люди з Голландії та з Німеччини передають нам авто, ми їх бронюємо та відправляємо на фронт. Ми навіть їх оснащувати навчилися. 

Буян: Ці автомобілі робить окрема команда, дуже потужна. Вони дуже відповідальні. Дякуємо людям, які підтримують цей проєкт. Адже з часом, завдяки благодійникам, автомобілі почали переобладнувати на хати на колесах. Це такі великі мобільні будинки, де можна помитися, відпочити. Скоро будуть дрони.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір