Шеремета попереджали про замах (ВІДЕО)

Фото: radiosvoboda.org

Журналіста Павла Шеремета попереджали про загрозу його життю, але він не сприйняв цю інформацію всерйоз.

Про це розповів колишній начальник мінського СІЗО №1 Олег Алкаєв, інформує телеканал "Дом".

Олег Алкаєв, як і Павло Шеремет, виїхав із Білорусі та став мішенню білоруських спецслужб. Він є автором книги "Розстрільна команда", яку редагував і видав Павло Шеремет.

Алкаєв вважає, що журналіст був небезпечний для режиму Олександра Лукашенка своєї публічністю.

"Шеремет був носієм інформації та мав доступ до засобів масової інформації. Він людина медійна. Я, припустимо, людина кабінетна, а він — медійна, у нього і радіо, і телебачення було, він у будь-який момент міг кнопку натиснути і озвучити щось на весь білий світ. Міг це зробити. Тому він був небезпечний — як носій інформації, як видавець, як людина, що продовжує роботу над продовженням книги", — зазначив Алкаєв.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що поліція отримала дані про можливих замовників вбивства Павла Шеремета. Ймовірно, його вбивство планували спецслужби Білорусі ще в 2012 році. Тоді за наказом Олександра Лукашенка представники КДБ країни обговорювали можливість усунення політичних опонентів диктатора, а також мали намір показово використати вибухівку проти журналіста.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля в Києві. Кримінальне провадження про вбивство журналіста розглядає суд присяжних.

Музиканта Андрія Антоненка, лікаря Юлію Кузьменко та військового медика Яну Дугар затримали наприкінці 2019 року за підозрою в причетності до вбивства Павла Шеремета.

Читайте також: Новий інформатор у справі Шеремета готовий свідчити в прокуратурі

Прямий ефір