Сексологиня Олена Архипенко назвала дві речі, які допоможуть парі повернути сексуальний потяг 

Олена Архипенко. Скриншот: kanaldim.tv

Якими б пристрасними не були стосунки на початку, з часом сексуальний потяг може знижуватися, або й взагалі зникати. Таке трапляється у пар різного віку і часто перетворюється на справжню проблему. Втім, її викликають добре відомі причини, каже сексологиня, тренерка зі статевого виховання Олена Архипенко. У "Ранку Вдома" експертка пояснила причини, назвала наслідки та озвучила цінні поради. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Чому зникає сексуальний потяг в парі? Що з цим робити? Чи потрібно взагалі це обговорювати?

— Звісно ж, потрібно. Якщо ми не будемо говорити про те, що нас турбує, нас ніхто не почує. Якщо немає потреби говорити на цю тему, значить це для мене не актуально.

В першу чергу впливає саме гормональний рівень. Ми починаємо з тіла. На це впливає рівень тестостерону. Це актуально як для чоловіків, так і для жінок. Важливо пам'ятати, що потяг знижується з віком під впливом зниження природного рівня тестостерону, як для чоловіків, так і для жінок. Більшою мірою — для чоловіків.

Якщо ми говоримо про конкретну пару, то не менш важливим фактором наявності потягу є здоровий психологічний та емоційний клімат в парі. Якщо в парі є невдоволення партнером, конфліктні ситуації, то тут взагалі не місце потягу. Звісно ж, він буде знижуватися саме стосовно до партнера, тому що ми говоримо про потяг до конкретного партнера.

Потяг залежить від статевої конституції, яка може бути високою як у чоловіків, так і у жінок. Тому не тільки рівнем гормонів це все вирішується. Рівень гормонів тут дійсно важливий, але він не є вирішальним. Якщо ми говоримо саме про рівень тестостерону у жінок, то ми говоримо про якийсь баланс.

Тобто збільшення рівня тестостерону буде призводити до зменшення рівня, наприклад, естрогенів — жіночих статевих гормонів. Про який тоді баланс буде йти мова? У  чоловіків має бути більше тестостерону, у жінок —  естроген. При цьому тестостерон має бути в достатній кількості, щоб цей потяг проявлявся.

— Чи існують ще якісь причини, які зумовлюють зниження цього потягу?

— Тілесні, емоційні, психологічні та зовнішні фактори. Зараз люди звертаються за консультацією до психіатрів, які призначають пацієнтам антидепресанти, які призводять до зниження потягу. Мало хто з лікарів дійсно каже, що ці пігулки будуть мати вплив на ваш сексуальний потяг. Тому, будь ласка, звертайте на це увагу та для того, щоб потім не було неприємних сюрпризів, щоб потім партнер не фруструвався.

Скажімо, партнерка почала приймати антидепресанти і щось в неї змінилося. Чоловік в цей момент починає приміряти все на себе, нібито через нього стався збій. Хоча по факту — це побічний ефект від вживання антидепресантів. Це не завжди трапляється. Звісно, це не 100% випадків, але достатньо часто.

Також потрібно пам'ятати, що серед факторів впливу — стрес, депресивний стан, кризові стани. Перед тим, як почати лікуватися, треба зрозуміти, які фактори повпливали на зниження цього потягу. Якщо ми не можемо відповісти на питання самостійно, варто іти до фахівця.

Часто буває так, що усунувши той маленький фактор, який ми усвідомили, ми обійдемося без лікування. Наприклад, я образилася на чоловіка і в мене зник потяг до нього. Потім чоловік перепросив, жінка вибачила і все стало на свої місця.

— Якщо потяг знижується, чи варто парі це обговорювати? 

— Ініціатором розмови може бути будь-хто з пари, як той, хто втратив потяг, так і той, хто відчув на собі втрату партнерського потягу. Тобто не важливо, від кого йде ініціатива, важливо, що розмова відбудеться. Тому, якщо або ви, або ваш партнер чи партнерка відчули якусь зміну у ваших стосунках чи зміну близькості, то важливо зініціювати розмову для того, щоб прояснити все.

Буває так, що потяг зникає і з'являється. Зникнення потягу може бути на досить довгий час. Тут важливо по гарячим слідам розбиратися, бо чим довше ця історія тягнеться, тим складніше буває потім знайти кінці в цій історії. Зокрема, зрозуміти, що саме до цього призвело.

Важливо говорити про це. Нормально, як мати потяг, так його й втрачати. Ми всі живі люди, і зараз ми проживаємо не найпростіші часи, а це стрес.

— Які поради ви б дали парам, аби вони не втрачали сексуальний потяг?

Перша порада — не звинувачувати партнера. Тобто говорити з партнером не з позиції ти винний чи ти винна, а з позиції: "Я бачу, що щось змінилося. Мені б хотілося розібратися в цій ситуації, допомогти тобі та собі розібратися". Говорити з позиції: "Я бачу, що ти втомився чи втомилася. Влаштуймо романтичний вечір, поговоримо про це чи просто якусь близькість відновимо". Потім буде продовження, якщо захочеться.

Друга порада —  підтримувати потяг інтересом одне до одного, ділитися фантазіями, бажаннями. Це іде із дозволу говорити в парі на тему сексуальності, на тему близькості. Часто, коли в парі зникає інтим, то зникає і тілесність. Немає ні поцілунків, ні обіймів, ні доторків, ні флірту. Тобто в головах багатьох залишається та історія, що поцілунки, обійми це завжди прелюдія, але це не так. Одне не залежить від іншого.

Не важливо, є близькість чи немає в парі, тілесна близькість повинна бути завжди. Якщо є якісь накопичені образи в парі, то треба їх проговорювати, бо це впливає на потяг. Потрібно взяти за звичку проговорювати моменти, які вас турбують, а не замовчувати їх, ділитися емоціями і відчуттями. Треба навчитися створювати ту емоційну близькість, яка в нормі передує сексуальній близькості.

Читайте також:

Прямий ефір