Реставрував старовинні двері Києва: історія загиблого героя Сергія Миронова

Сергій Миронов. Фото: instagram.com/vanishing_kiev

Сергій Миронов — економіст, археолог, історик, який займався реставрацією старовинних дверей у київських двориках. У соцмережах чоловік вів блог про Київ, що зникає. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну він пішов захищати Батьківщину і не повернувся. Чи живе справа героя сьогодні, розповіли у "Ранку Вдома".

У 2018 році у Сергія Миронова виникла ідея відновлювати старовинні двері. Чоловік захоплювався історією Києва, організовував екскурсії цікавими місцями української столиці.

Реставрація старовинних дверей стала для Сергія способом зберегти історичне обличчя Києва. Ремонт робив власним коштом. Найважчим для нього був проєкт на Льва Толстого. Кілька днів Сергій відновлював двері у під'їзді одного з будинків. Найважчим, каже його мама, було підібрати ідеальний блакитний відтінок.

25 лютого 2022 року Сергій Миронов був у військкоматі, хоча до цього ніколи не тримав у руках зброї. У складі 241-ї бригади тероборони він захищав Київщину. Коли область деокупували вирішив служити далі.

"Він так вирішив. Для мене це дуже важливе було з дитинства. Якщо він казав: "Я так вирішив!", то на це не можна було вплинути", — зізналася матір Сергія Ніна Оглобліна.

Про те, що Сергій в одній із найгарячіших точок Донбасу, матір дізналася з його постів у Instagram. Воїн писав про жахіття війни під Бахмутом.

"Голова гуде, сповнена жахливих, страшних думок. Погляд твого побратима, в якому, мов у дзеркалі, ти бачиш тваринний страх від того, що доведеться здохнути в чортовій глині проклятого Донбасу? Та що ви знаєте про страх? Звуки виходів "Граду"… один, три, п'ять, дванадцять, а потім розриви один, три, п'ять, дванадцять. Цього разу пронесло чи пронесе наступного?", — останній допис, який Сергій встиг опублікувати.

Згодом матір Сергія дізнається, що її син пішов у розвідку. З ним було п'ятеро побратимів. Росіяни випустили на групу українців авіабомбу. Один військовий загинув на місці. Сергію в голову прилетів уламок. Чотири дні він боровся за життя, але програв.

"Глибинна кома. Медики нічого не могли вдіяти. Це все не реалістична ситуація для мене. Я інколи спілкуюся  людьми, розповідаю його історію і все чекаю, що він прийде зараз і буде критикувати мене за якісь не точності. Я дуже пишаюсь сином. Він був справжнім", — зізналась Ніна Оглобліна.

Думки про Україну, про найсуворіші в житті зими й, звісно, про київську архітектуру. Усе це, оприлюднене раніше самим Сергієм у соцмережах, презентували у культурному просторі Києва. Там залишили чорний блокнот, де кожен шанувальник міг щось написати про Сергія Миронова. Як виявилось, таких шанувальників у реставратора понад 25 тисяч. Усі вони підписані на його сторінку в Instagram. Блог досі живе. Його ведуть рідні Сергія, аби зберегти пам'ять про героя.

Читайте також: Присвята загиблим на війні фотокорам: в Україні видали книгу про Іловайську операцію

Прямий ефір