Росіяни мають відчути відповідальність за вбивства, які відбуваються в Україні, вони є співучасниками, — дипломат про візові обмеження

Олександр Левченко. Скріншот відео: kanaldom.tv

Війна, розв'язана в Україні, це війна не лише президента РФ Володимира Путіна, а й усіх росіян проти Української держави та народу. Громадяни РФ також мають відчути відповідальність за те, що відбувається. Таку думку сьогодні, 13 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив дипломат, надзвичайний та повноважний посол України в Республіці Хорватія, Боснія та Герцеговина (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

На його думку, якщо відбудеться тотальна ізоляція у питанні невидачі віз та обмежень на в'їзд до країн ЄС, то це має змінити філософію та ставлення громадян РФ.

"Пам'ятайте початок війни і що багато українців мають своїх родичів у Росії, і я не знаю жодного випадку, щоб чийсь родич хоч якось поцікавився долею їхніх родичів тут, в Україні, або висловив співчуття. Усіх просто відправили дивитися першу програму російського телебачення. Це говорить про те, що російська пропаганда настільки глибоко увійшла в думки і серця російських громадян. І ми знаємо, що із нападом на Україну у Путіна рейтинг зріс до 83%. Російські громадяни просто живуть собі. Там триває якась боротьба їхніх військовослужбовців нібито з тими, хто підтримує нацизм і таке інше. Хоча вони сюди приїжджали та бачили своїх родичів, своїх знайомих, яких знають десятиліттями, вони знають, що це повна брехня. Але ви бачите, ніхто фактично не виступає проти такої дурниці, не говорю проти режиму Путіна, а про те, що називати українців нацистами тощо. Усі живуть, їздять на відпочинок. Ну, там вбивають українців, та й добре. Ну, нищать міста. То це ж далеко", — сказав Левченко.

Дипломат вважає, що вперше росіяни якось замислилися після вибухів у Новофедорівці у тимчасово окупованому Криму.

"І почали розуміти, що це серйозніші речі. Триває справжня війна, яку розв'язала Російська Федерація. Тому питання в тому, що хотілося б, як каже Шольц, щоб це була війна Путіна проти України. Але насправді це те, що говорять багато наших політиків, тому що ми бачимо це ближче і реальніше. Це війна не лише Путіна, це війна всієї РФ проти Української держави, проти українського народу. Тому, якщо ми сподіваємося, що ця війна таки закінчиться, якщо ми сподіваємося, що колись Путіна таки приберуть із влади, то це, насамперед, якщо його прибиратимуть, робитиме український народ. Ну, нехай там якась вузька його частина, нехай наближені, бо росіяни мають відчути відповідальність за те, за ті вбивства, за той бруд, за той біль, яких вони завдають українському народові та всій Європі. А так, вони собі добре їздять Європою, катаються, використовують свої кошти тощо. Їх скрізь привітно зустрічають", — заявив Левченко.

Експосол висловив підтримку думки про те, що Європа має перестати бути супермаркетом для російських громадян.

"Європа має показати якусь принциповість та несприйняття цих ідей "русского мира". Я вже не говорю про ідеї рашизму, який є російським фашизмом у дії зараз, що небезпечний для України, для Європи і який небезпечний і для самого російського суспільства. Тому я вважаю, що правильно зробила Латвія, правильно роблять Естонія і Чехія. І гадаю, що Німеччина має переглянути свою позицію і теж підтримати цей процес. Російські громадяни повинні зрозуміти, що їхню країну просто не сприймають, не сприймають цю політику. І вони співучасники всіх цих убивств, що відбуваються в Україні", — резюмував Олександр Левченко.

Читайте також: Чи зможуть росіяни відвідувати Євросоюз — огляд заяв та думок

Як повідомлялося раніше, можливість заборонити громадянам країни-агресорки — росіянам — видавати візи міністри закордонних справ країн Євросоюзу обговорюватимуть наприкінці серпня.

Прямий ефір