Робота без права на помилку: "Утро Дома" з артистами "Цирку дю Солей"

Шоу "Цирка дю Солей". Фото: gettyimages.com

"Цирк дю Солей" — провідна в світі компанія-представник сучасного жанру циркового мистецтва. У цирку працювали 4 тис. артистів, а їхні шоу стали відомі в усьому світі. Однак пандемія коронавірусу сильно вплинула на "Цирк дю Солей".

Через скасування всіх виступів компанія опинилася на межі банкрутства. Цирк перепродали на аукціоні, але досі шоу не відновлені. Тисячі артистів залишилися без роботи. Що чекає на цирк в майбутньому і з якими труднощами стикаються артисти — розповіли подружжя Мар’яна Соболь і Денис Толстов, які багато років пропрацювали в "Цирку дю Солей", в ефірі програми "Утро Дома".

Ведучі — Костянтин Октябрський і Анастасія Касілова.

— Як ви потрапили в "Цирк дю Солей"?

Мар’яна Соболь: У 2008 році я працювала з музичними гуртами в Азії. Під час нашого контракту в Макао я побачила виставу "Цирку дю Солей", і мене просто вразила якість шоу. Я побачила, що там є живі музиканти та співаки, і з цього моменту мені захотілося теж стати частиною цієї події.

Тоді тривав кастинг співаків в Гонконзі. Я за 20 днів підготувалася до цього кастингу, пройшла його, і нічого не сталося. Я потрапила в базу даних цирку та повернулася в Україну, і за кілька років мені запропонували контракт в шоу Alegria.

Я думала, що не отримаю цю роботу, тому що вокалісти в "Цирку дю Солей" — це представники Америки, Канади, Швеції. Там ніколи не було російськомовної співачки. Але все склалося добре, я поїхала в тур з Alegria в 2010 році, з ним подорожувала кілька років. Потім я зустріла свого чоловіка, Дениса Толстова. Alegria закрилася в 2013 році, ми переїхали в Лас-Вегас, тут я пройшла ще один кастинг і відтоді співаю в місцевому шоу "Цирку дю Солей".

— З якими труднощами доводиться миритися, працюючи в цьому цирку?

Мар’яна Соболь: Дуже складно відпрацьовувати по 10 шоу на тиждень. Це 365 шоу на рік. Для вокаліста це велике навантаження. Наприклад, Селін Діон і всі знаменитості їдуть в тур на 20 днів, а потім відпочивають 3 місяці. Або проводять концерти 2-3 рази на тиждень. А тут у тебе немає права на помилку.

У моєму випадку жорсткість контракту полягала в тому, що у мене не було ніякої заміни. Ні запису, ні людини, яка могла б мене замінити. Це великий стрес, адже ти навіть не можеш захворіти. Зараз всі живуть зі страхом захворіти, а для мене це було реальністю протягом п’яти років.

— Як цирк пережив пандемію?

Мар’яна Соболь: Як виявилося, "Цирк дю Солей" не почував себе добре протягом останніх декількох років. Як цирк заявляє офіційно, це пов’язано з тим, що була не дуже хороша політика постійного відкриття нових шоу — щорічно відкривалися по два шоу. Цирк оголосив про банкрутство, і в серпні 2020 року його перекупили на аукціоні.

— Яке майбутнє чекає на цирк із новим власником?

Мар’яна Соболь: Хто є новим власником, ми не знаємо. Зараз тривають розмови про те, що цирк планують відкрити в липні, але його переформатують. Я так розумію, що вони будуть змінювати шоу, і багато артистів втратили роботу. Ми переживаємо і не знаємо, яким буде формат виступів і якою буде політика у нової дирекції цирку.

— Денис, як ви потрапили в "Цирк дю Солей"?

Денис Толстов: Почну з того, що мама привела мене в циркову студію, коли мені було 9 років. Там я почав займатися і став робити успіхи. Після дев’яти класів пішов вступати в естрадно-циркове училище в Києві. На третьому курсі мене запросили в Брюссель за обміном студентів.

Я приїхав до Брюсселя і виступив на випускному концерті. Після виступу до мене підійшов директор брюссельської школи і сказав, що на цьому виступі були люди з "Цирку дю Солей", і вони хочуть запропонувати мені контракт. На той час мені було 17 років, і вони сказали почекати до мого 18-річчя. За місяць до дня народження вони подзвонили і сказали вислати документи. 3 січня 2002 року я полетів у Монреаль.

У нас так заведено, що люди залишаються з шоу на довгий термін. Наприклад, з Alegria я пропрацював 15 років.

— Виконувати одне й те саме 15 років — це складно. Не було творчої кризи?

Денис Толстов: Я завжди допрацьовував свій номер, вигадував нові елементи, нові трюки, нову хореографію. Тому я не відчував, що був у творчій кризі. Я завжди міг трохи експериментувати. Завжди є директор, який стежить за якістю шоу. Якщо я хотів щось допрацювати в своєму номері, я звертався до нього і ми робили репетицію на сцені. Він міг підкоригувати щось, і деякі елементи залишалися в шоу.

— Після того, як цирк збанкрутував, ви змінили професію. Чим зараз займаєтесь?

Денис Толстов: 5 років тому я почав освоювати професію пілота. Зараз я працюю льотним інструктором, я вчу інших людей літати на літаку. Я хотів бути пілотом з дитинства, але потрапив в цирк і це відвело мене в іншу сторону, адже неможливо бути пілотом і подорожувати 15 років.

Я пілот цивільної авіації, зараз я працюю над тим, щоб знайти роботу в американських авіалініях.

Прямий ефір