Японський фонд Yoshiki Foundation America підтримає українські музичні ініціативи: про грантову програму говоримо із представниками МОМ в Україні

Куніказу Акао та Маріанна Кіппа. Фото: kanaldim.tv

Благодійний фонд японського композитора та фронтмена рок-гурту X JAPAN Йошікі Хаяші Yoshiki Foundation America разом із Міжнародною організацією з міграції (МОМ) оголосили про грантову програму для творчих та інклюзивних музичних ініціатив. Боротися за гранти виявили бажання 70 учасників. Це не лише музичні гурти, а й навчальні заклади та навіть радіостанції.

Чому ініціатори проєкту обрали музичний напрямок, кому та на що саме готові віддати гранти, та як програма допоможе внутрішньо переміщеним особам в Україні?

На ці та інші питання у "Ранку Вдома" відповіли гості — керівник зі стратегічних зв'язків МОМ в Україні Куніказу Акао та національна керівниця проєктів зі згуртованості МОМ Маріанна Кіппа.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Яка мета цієї програми?

Акао: Хочу подякувати вам за те, що цікавитеся нашою програмою. Цього разу ми дуже щасливі зробити свій внесок і допомогти талановитим музикантам в Україні.

Ви знаєте, що засновник фонду Yoshiki Foundation America пан Йошікі — японський виконавець. Він має пристрасть до українського мистецтва і хоче допомогти талановитим українцям. Він вважає, що музика — це сила, що може дати людям сил, зняти стрес, допомогти, надихнути.

Наш проєкт — це вияв доброї волі з Японії до України. Його реалізують для того, щоб поєднати наші дві країни.

Чому обрали саме музичний напрямок?

Кіппа: Його обрав Йошікі Хаяші. Він відома у Японії рок-зірка. Тобто ця сфера безпосередньо пов'язана з його діяльністю. Також ми віримо в те, що музика має терапевтичну силу і може об'єднувати людей. Вона міцніша за вербальну комунікацію.

Музика — це той об'єднавчий фактор, який існує понад мовні бар'єри, понад політикою, може зменшувати той тиск, який виникає зараз у різних груп населення. Зокрема, у внутрішньо переміщених осіб та громад, які їх приймають. Ми віримо, що завдяки музичним ініціативам громади згуртуються.

Для кого створена ця грантова програма?

Акао: Ця програма для тих людей, які вчаться у музичних школах. Декілька років тому на Донеччині ми створили музичну школу, яка через війну, на жаль, припинила своє існування. Мусила переїхати. Тож ми прагнемо дістати дітям, які там займаються музичні інструменти та знайти приміщення під школу. Це перше.

Друга мета полягає в тому, щоб українці, які переживають стрес, щоб могли об'єднуватися з відомими музикантами на різних заходах, концертах де можна спілкуватися та слухати музику.

Третє, до чого ми прагнемо — це поєднати Японію і Україну. Грантова програма — це не урядовий проєкт, це ініціатива приватного фонду. Це означає, що японці мають велике почуття до українського народу.

Це історія про те, як люди допомагають людям. Ця програма продемонструє, як глибоко Японія співчуває Україні. 

— Здається перший етап — прийняття заявок, завершився. Чи можна підбивати перші підсумки? Коли будуть відомі імена переможців?

Кіппа: Дійсно, перший етап конкурсу завершився. Ми вражені, тому що за такий короткий час ми отримали майже 70 заявок. Серед них є як музиканти, музичні гурти і музичні школи, так і органи місцевого самоврядування чи просто активісти. Також у нас є коледжі, музичні школи і навіть одна радіостанція залишила свою заявку.

Отже, попередні результати ми плануємо оголосити 26 квітня. Це буде перший відбір, і потім стартуватиме другий раунд відбору у форматі співбесід.

Кожна з відібраних ініціатив отримає до 10 тисяч доларів. На що переможці зможуть витратити ці гроші?

Кіппа: Це може бути як закупівля музичного обладнання чи інструментів, наприклад, для тих шкіл, які були пошкоджені через війну.

Є ідея створення оркестру на колесах чи мобільної музичної школи, яка зможе переїжджати у віддалені населені пункти та надавати безплатні уроки діткам, у яких зараз немає можливості відвідувати музичну школу.

Також передбачено використання коштів для організації різного типу фестивалів чи турне, чи безплатних майстер-класів, чи уроків для діток, наприклад, з громади, яка приймає ВПО.

Ми не обмежуємося лише цими ідеями, ми хочемо бути надзвичайно гнучкими, аби реалізувати найвідважніші та найкрутіші ідеї, які отримуємо.

Пане Акао, ви слухали українську музику? Можливо маєте улюблену групу чи виконавця?

Акао: Чесно кажучи, я намагаюся в YouTube слухати більше української музики. Я слухаю співачку ONUKA. Це чудові пісні, її музика — проймає душевно, естетично полонить тебе.

Я знаю, що Йошікі Хаяші також любить ONUKA. Може, колись вони зможуть заспівати разом. Я вже себе бачу на цьому концерті. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома": Це любов до нашого Криму і до тих місць, де ми дуже давно не були, — співак ENLEO про пісню "чорнеморе"

Прямий ефір