Пріоритет для США — за три роки привести Україну до готовності взаємосумісності з військами НАТО, — Осмоловська

Юлія Осмоловська. Фото: kanaldom.tv

Заяви США щодо довгострокової підтримки України не означають, що у Сполучених Штатах вважають, що російсько-українська війна розтягнеться на кілька років. Ціль — за три роки повністю перевести Україну на сучасне високоточне військове обладнання, яким користуються країни-члени НАТО. Таку думку озвучила в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA старша дослідниця програми "Україна та Східна Європа" аналітичного центру глобальної безпеки "Глобсек", дипломатка Юлія Осмоловська, повідомляє "Дом".

Вона зазначила, що важливим маркером довгострокового співробітництва США й України та його цілей є не лише заява американського лідера Джо Байдена про ще більшу підтримку України, але й анонс заступника міністра оборони США з політичних питань Коліна Каля щодо планів довгострокової підтримки та військової допомоги Україні на кілька років наперед.

"Він окреслив завдання та пріоритети для Сполучених Штатів на сьогодні як мету за три роки повністю перевести Україну на сучасне високоточне військове обладнання, яким користуються країни-члени НАТО, позбавивши повністю застарілого радянського. Іншими словами, по суті, за три роки привести Україну до готовності взаємосумісності з військами НАТО. Ось це, на мою думку, найголовніший маркер того, що дійсно є установка на довгострокову співпрацю, на довгострокову допомогу", — наголосила Осмоловська.

Вона також зазначила, що довгострокове співробітництво у військовій сфері не означає, що США бачать українсько-російську війну довгою. Це, на думку Осмоловської, скоріше свідчить про усвідомлення, що Україна найближчим часом відповідатиме всім стандартам Північноатлантичного альянсу.

"Виникає розуміння того, що Україна здатна відповідати всім технічним критеріям, стандартам і військовим оперативним критеріям НАТО. І США сказали, що це реально протягом трьох років. Тобто на це, на продовження реформ, закріплення цих реформ в оборонному секторі буде спрямовано цю довгострокову програму допомоги та підтримки. Це не означає, що Штати орієнтовані на те, що війна буде довгою, затяжною", — зазначила Юлія Осмоловська.

Вона також спростувала наративи російської пропаганди про "втому" від війни в Україні, зазначивши, що за 15 років своєї дипломатичної роботи не бачила такого високого рівня підтримки України в США.

Читайте також: США нададуть своїй підтримці України у війні з Росією статус місії: що це дасть і головні перспективи

Прямий ефір