Портери Героїв України та розмальовані артефакти: роботи французького художника можна побачити у Національному музеї історії війни

Портрет написаний французьким вуличним художником Крістіаном Гемі. Скриншот: kanaldim.tv

Унікальні стінописи французького художника Крістіана Гемі можна побачити на Київщині, у Львові та Житомирі. Так чоловік підтримує українців і розповідає світові правду про військову агресію Росії. Перший його мурал з маленькою українкою у синьо-жовтих кольорах з'явився у Парижі в березні 2022 року. Віднедавна твори митця представлені у виставковому центрі Національного музею історії війни, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Він створив стільки артоб'єктів в Україні, що перестав їх рахувати. Його унікальні мурали можна побачити на Київщині, у Львові та Житомирі. Завдяки вуличному мистецтву французький художник Крістіан Гемі підтримує українців у важкі часи й розповідає світові правду про військову агресію Росії.

Перший його стінопис із зображенням маленької українки в синьо-жовтих кольорах з'явився в Парижі на початку березня 2022 року. Саме ця робота привела його до України. Нині твори митця представлені у виставковому центрі Національного музею історії війни.

"Коли ми організовували цю виставку, домовилися, що вона буде присвячена пам'яті загиблих захисників України. Ми обирали героїв з різними долями. Це були чоловіки та жінки, солдати та командири. Таким чином виставка мала бути присвячена саме їхній пам'яті та віддзеркалювати їхню історію", — розповів французький вуличний художник Крістіан Гемі.

Паризький художник, більше відомий у світі під псевдонімом C215. Фірмовий знак митця це куби з цифрами та літерою С, що присутній на всіх його роботах. Частину малюнків автор створив на артефактах війни зібраних представниками музею на звільнених від росіян територіях.

"Це 10 Героїв України та численні його малюнки на інших об'єктах. На імпровізованому блокпості, на кришках від ящиків боєприпасів, які залишаться у нашій колекції. Я думаю, вони дуже образно і глибоко представлять сьогоднішню війну майбутнім поколінням", —  повідомив директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук.

Серед творчих робіт митця портрет Вадима Зеленюка — майора загону спеціального призначення "Омега". Він був добрим, мужнім, вольовим і дуже любив спорт, розповідає мама воїна. Завжди усміхнений та життєрадісний. Однак ворожий уламок мінометного снаряда під Авдіївкою обірвав життя Героя України.

"Дивлячись на портрет, я бачу, звичайно, що війна зробила свою справу. Моя мила дитина, але з серйозним поглядом, відповідальним, рішучим і мужнім. Таким, який повинен бути у воїна, у воїна-героя. Ми дякуємо художнику за такий шедевр, за таку працю, за його бажання підтримати українців і наблизити день перемоги", — зізналася матір Героя України Ніна Зеленюк.

Від перших днів пішов добровольцем на війну медик Григорій Цехмістренко — громадянин Канади, українець за походженням. Він був справжнім патріотом, пригадує його тітка Наталія. Міг спокійно жити в Канаді і насолоджуватися життям. Але приїхав захищати Україну від російських окупантів. 15 січня 2023 року герой загинув у бою під Бахмут, прикривши своїм тілом двох поранених побратимів.

"Те, що зберігається пам'ять про таких людей, це надзвичайно важливо. Молоде покоління, яке підростає, повинна знати своїх героїв. Справжніх, мужніх. Сьогодні ми показали, що ми шануємо їх. Вічна їм пам'ять, доземний уклін. Вони назавжди в наших серцях", — сказала тітка Григорія Цехмістренка Наталія Слав'янська.

На згадку від Крістіана Гемі рідні загиблих бійців отримали їхні портрети. В Україні вуличний митець залишає графіті на знищеній ворожій техніці, зруйнованих будівлях, а також на предметах, які знаходить на руїнах.

На одному з муралів художник намалював свого сина Габіна в українській вишиванці. Всі діти однакові, і вони мають жити під мирним небом і будувати щасливе майбутнє, відзначає Гемі. 

"Я не є політиком чи представником якоїсь установи, я не дуже заможна людина, звичайний громадянин. Просто людина. Але я хочу зробити для України те, що мені до снаги", — резюмував Крістіан Гемі.

У планах художника намалювати ще кілька портретів загиблих українських воїнів у Бородянці, аби показати цих мужніх людей мешканцям та гостям міста. Також нагадати, якою ціною дається свобода та незалежність українцям.

Читайте також: Основне джерело натхнення — це народ України, — французький художник Крістіан Гемі

Прямий ефір