Основне джерело натхнення — це народ України, — французький художник Крістіан Гемі

Крістіан Гемі. Скриншот: kanaldim.tv

Французький вуличний художник Крістіан Гемі з перших днів вторгнення підтримує український народ. Вперше в Україну Гемі приїхав у березні 2022 року. Його картини у жовто-блакитних кольорах прикрашають вулиці у Києві, Львові, Житомирі та на Київщині, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Художник Крістіан Гемі француз. Та нині його серце належить українцям.

"Моє мистецтво це спосіб досліджувати світ. Але поки що основним джерелом натхнення залишається народ України", — заявив Крістіан Гемі.

Перша велика робота Гемі на підтримку українських біженців — це фреска у жовто-блакитних кольорах на одній з будівель Парижа. На ній зображена дівчинка у вінку — задумлива та вразлива. Тут є слова президента Володимира Зеленського, які він сказав під час інавгурації у 2019 році.

"Я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було, будь ласка, моїх портретів. Бо президент не ікона, не ідол. Президент це не портрет. Повісьте туди фото своїх дітей і перед кожним рішенням дивіться їм в очі", — сказав президент України Володимир Зеленський під час інавгурації.

В Україну Гемі приїхав у березні 2022 року. Одну зі своїх перших робіт під назвою "Свобода, яка веде народ", художник створив на терасі посольства Франції у Києві.

У доробку "французького Бенксі" чимало стінописів та графіті на зруйнованих будівлях і міському транспорті у Києві, Львові, Житомирі та на Київщині. На столичні будівлі, що постраждали від ракетного обстрілу, митець зобразив свого сина у вишиванці.

"Я дедалі більше відчуваю себе частиною цієї війни. Моє власне життя і втрата мами у п'ятирічному віці вплинули на вибір тем для робіт. Звісно, я вилікувався від хаотичного та важкого дитинства, але діти мене дуже зворушують", — резюмував художник.

Серед робіт Гемі два мурали із зображенням полеглого наймолодшого командира батальйону Збройних сил України 27-річного Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі".

Увіковічив французький митець іншого українського героя, страченого росіянами, полоненого солдата Олександра Мацієвського.

"Я не хочу, аби люди сприймали мої роботи як круте вуличне мистецтво, що закликає до миру. Мене нудить від відверто пацифістських творів про Україну. Україна не хоче так званого миру ціною власних територій. Україна хоче перемоги й справедливості", — заявив Крістіан Гемі.

Наразі Крістіан Гемі планує створити ще більше стінописів на знак солідарності з Україною. Він вважає, що художник — це інструмент, який має підтримувати справедливість своєю творчістю.

Також цікаво: Стінопис на Подолі та розпис метро: як виглядають патріотичні роботи художників Paint Hunters

Прямий ефір