Понад 115 тисяч українців захворіли на ГРВІ та COVID-19 за тиждень, — МОЗ

Ілюстративне фото: pexels.com

З 30 березня до 5 квітня на грип, COVID-19 та інші гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіла 115 581 людина. Серед них — 50 216 дорослих і 65 365 дітей. Це на 8,2% менше, ніж тижнем раніше. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ), інформує “Дім”.

Попри тенденцію до спаду захворювань, до медичних закладів з ускладненнями госпіталізували 3 104 пацієнти, серед яких 1 753 — діти. В усіх регіонах показники захворюваності відповідають фоновому рівню.

Загалом від початку епідемічного сезону, з 29 вересня 2025 року до 5 квітня 2026 року, на ГРВІ в Україні перехворіли 3 574 783 людини. Це на 9,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Також за цей час зареєстровано 21 729 випадків COVID-19.

Для профілактики захворювань медики рекомендують:

  • регулярно мити руки та використовувати антисептики;
  • збалансовано харчуватися;
  • провітрювати приміщення;
  • уникати скупчень людей;
  • залишатися вдома у разі появи симптомів застуди;
  • вакцинуватися від COVID-19.

Лікарі нагадують, що вакцина безоплатна і доступна в регіонах.

“Якщо ж маєте ломоту у м’язах і суглобах, біль у горлі, температуру 38°C і вище, кашель та головний біль, — зверніться до лікаря. Адже лише медичний фахівець може призначити необхідне лікування. Дотримуйтеся рекомендацій лікаря та не займайтеся самолікуванням”, — наголосили в МОЗ.

Читайте також: В Україні оновили правила перевірки лікарняних — що передбачають зміни

Нагадаємо, за попередній тиждень, з 23 до 29 березня на грип, коронавірус та інші гострі респіраторні вірусні інфекції захворіла 125 851 людина, з них — 54 025 дорослих і 71 826 дітей.

Медіа-партнери
Прямий ефір