"Пішла покаялась, і батюшка дуже сміявся": як Ніна Матвієнко називає москалів та як співає сучасних пісень

Ніна Матвієнко. Фото: kanaldom.tv

Гостя шоу "Тихий вечір з Оленою Кравець" — народна артистка України, співачка, чиїм голосом співає душа України, — Ніна Матвієнко.

В інтерв'ю Олені Кравець легендарна Ніна Матвієнко поділилася своїми переживаннями під час війни. А також за пропозицією ведучої переспівала музичні композиції виконавців Alyona Alyona, Wellboy та взяла участь у грі "НІНАту напали".

"Ми — тил для наших хлопців"

— Ви, ваша творчість — це українська душа, співоча українська мудрість. Що зараз із вашою душею, що взагалі з душею українців, як ви відчуваєте це?

— Якщо всі поруч, якщо є глядачі, якщо є дзвіночок, заходиш в Ютуб і там добре – чудовий настрій, ходжу і співаю. Якщо тільки бачу солдатів із котиками, собачками – плачу від щастя, бо вони такі діти, вони такі ріднесенькі, як мої. Якщо читаю інше, загинув… плачу, що вони такі молоді, красиві... Молитва рятує ще.

Але просто впадати у відчай ні дівчатам, ні жінкам не можна, ми — тил для наших хлопців.

— Ви від початку війни їздили з благодійними концертами, виступали і в бомбосховищах, і у шпиталях… І ви сказали якось фразу, яку я запам'ятала: "Олено, я стала по-материнськи сильнішою".

— По-материнськи, по-жіночому стала сильнішою, бо наша впевненість — це ж і є наша перемога.

Гадаю, що від нас, від жінок, залежить сьогодні дуже багато. Тому, дівчата, тримаємо хвіст трубою, як кажуть, тримаємо тил.

Сльоза має бути, бо ми живі люди. Але має бути та душа, яка покладає велику надію, таке світло на перемогу, щоб нашим хлопцям було тепліше. Молимося за них.

— Таке побутове людське запитання: під час війни суттєво змінюється публічна лексика. Ви — взірець співочої української мови. Чи вживаєте зараз ви такі "гострі слова", чи чують домашні таке від Ніни Матвієнко?

— "Падло" кажу на москалів, звичайно. На орків кажу "падлюки", "падли".

Матюкнулася кілька разів, але пішла покаялась, і батюшка дуже сміявся. Він не вірив, що я можу таке казати. Так довели ж, довели, я їм і сказала.

"НІНАту напали"

— Пропонуємо зіграти в гру "НІНАту напали". Будемо показувати фотографії якихось артистів, і вам треба вгадати — це зірка минулого чи сьогодення. Перше фото.

— Ой, це EL Кравчук. Я його бачила недавно у таких великих черевиках.

— Йдемо далі. Це хто?

— Боже мій, він дуже хотів, щоб я з ним заспівала. Просив заспівати щось про курей чи про півнів… про гусей! (Антон Wellboy, пісня "Гуси", — ред.)

— Хто цей чолов'яга? Він зірка минулого чи сучасності?

— Ну, як він одягнутий, то це 1960-70 роки. Схожий на Колю Гнатюка, який співав "Барабан". Але не дуже він…

— Ні, це Михайло Поплавський.

— Михайло Поплавський?! Я хочу сказати, що він зараз ще кращий, він молодий духом, він зробив такий університет, який нікому не снився.

— А ось це — зірка сучасності чи минулого?

— Мабуть, минулого.

— Це Олег Скрипка.

— Ну от, кума не впізнала! Мій чоловік хрестив його дітей. Але він нічого такий, правда?

— Оцей чолов'яга, він хто?

— Це "Бітлз". Я їх називаю "джазисти". У наші часи забороняли "бітлів" показувати. У радянські часи, не дай боже, десь просочиться. Але ми слухали, звісно, на платівках.

— Ну, і останній. Це хто?

— Боже, та він же мій улюблений. "Нино, мне не все равно…" Він же мені особисто це співав. Але як змінився, не впізнати… Я б не сказала, що це він. Зараз Олег Винник симпатичніший, правда?


"Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі й події, що дадуть змогу трішечки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Щосуботи в гості до Олени Кравець та її співведучого Юрія Карагодіна приходять знакові співрозмовники, щоби своїми історіями життя, оптимізмом та силою підтримати й підбадьорити глядачів.

Гостями нового випуску "Тихого вечора з Оленою Кравець" стали: співачка, народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко, поетеса, рестораторка, засновниця благодійного проєкту "Птахи" Тата Кеплер та переможці нацвідбору на "Євробачення-2023" гурт TVORCHI.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір