Перший альбом, унікальний стиль Ukrobass та мільйони на ЗСУ: інтерв'ю з гуртом PROBASS ∆ HARDI 

PROBASS ∆ HARDI. Фото: Дядя Жора Company

Український електронний гурт PROBASS ∆ HARDI випустив свій дебютний альбом "Доброго вечора, ми з України". Це 14 треків. Більшість написані під час повномасштабного вторгнення. Гурт записав деякі треки у колаборації з українськими артистами. Зокрема, з Олегом Скрипкою, гуртом DakhaBrakha, з оркестром НАОНІ, артистами Khayat, Alyona Alyona та Anna Bulat. Гурт працює у своєму унікальному музичному стилі Ukrobass. Як завершилося турне США та Канадою та чому вирішили писати альбом учасники PROBASS ∆ HARDI розповіли у "Ранку Вдома".

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

— Вітаємо з виходом альбому! Чи складно було працювати над ним?

PROBASS ∆ HARDI: Ми багато сперечалися з приводу того, чи варто зараз випускати альбом. Тим паче багато треків з нього вже давно вийшли. Втім, було й багато нових. Все ж ми вирішили, що ця історія має бути зібрана в одному місті, щоб можна було зрозуміти настрій. Альбом весь практично писався під час повномасштабного вторгнення, окрім "Доброго вечора, ми з України". Це особлива для нас енергія та музика, тож ми таки випустили альбом.

Як так вийшло, що гурт об'їздив мало не весь світ, а сам альбом вийшов тільки зараз? 

PROBASS ∆ HARDI: Дійсно, багато часу ми були в дорозі, не було коли писати. Запис музики у студії — це процес тривалий, інша енергетика. Ми приїхали з туру і ми були дуже виснажені. Нам вдалося зібрати чотири мільйони гривень. Не так легко зараз збирати допомогу навіть за кордоном. Ми вигоріли трохи, бо це складно виступати, кожного разу все пояснювати. Втім, війна триває, тож треба продовжувати працювати на перемогу. 

Скільки треків альбомі? Чи є там якісь сюрпризи?

PROBASS ∆ HARDI: Кажуть, що 14, але по факту їх 15. В альбомі є дві версії "Доброго вечора, ми з України" — класична та записана з оркестром НАОНІ. Плюс ми доєднали багато артистів. Є спільна робота з гуртом DakhaBrakha, з Олегом Скрипкою, Alyona Alyona, Khayat та Anna Bulat. Тобто ми намагалися показати нову українську музику з різних сторін. 

Головне — це новий музичний стиль. Ми називаємо його Ukrobass. Ми прагнемо, що він був впізнаваний у світі. Тобто є багато музичних напрямів, які асоціюються з тою чи іншою країною. Українського стилю — немає. Тож ми хочемо привчити іноземців до того, що Ukrobass — це музика України.

Як реагують за кордоном на ваші виступи? Як відгукуються про Ukrobass?

PROBASS ∆ HARDI: За кордоном наші виступи проходили яскраво. Ми часто чули від слухачів позитивні відгуки. Зазвичай приходять українці на наші виступи за кордоном та проводять своїх друзів чи знайомих, аби показати сучасну українську музику.

Дуже приємно, коли йде аукціон й українці перекладають друзям те, що ми говоримо, щоб ті робили ставки. До речі, коли були перші аукціони, то можна було зібрати дійсно велику суму. Зараз трошки змінилася ситуація, але все одно нам вдавалося за прапор України вторгувати 10 000 доларів. Свою гітару ми продали за сім тисяч доларів. Для нас це велика сума. За ці гроші тут можна придбати необхідне обладнання для ЗСУ. 

Щодо стилю Ukrobass, то це басова історія. Ми працюємо в різних стилях на низьких частотах. Наша принципова історія — додавати етно. Це першоджерело українців. Це може бути спів або українські музичні інструменти, а може бути гармонійний семпл. Варіацій дуже багато.

Наша музика буває дещо агресивною, буває навпаки — підіймає настрій, підтримує. Дуже прикольно те, що кожен чує одне й те ж саме по-різному. Ми вкладаємо одні сенси, слухач читає інші.

Ще цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір