Нафтові заводи РФ атакують дрони: яких збитків зазнала країна-агресор

Нафтові заводи РФ атакують дрони. Скриншот: kanaldim.tv

Енергетика росіян — під ударом. Українські безпілотники атакують нафтопереробні заводи Росії. Які наслідки влучань, яких збитків уже зазнала країна-агресор та чого ще очікувати, дізнавайтеся від експертів у матеріалі "Ранку Вдома".

Під прицілом українських безпілотників — більше десятка нафтопереробних заводів Росії. Волгоград, Самара, Сизрань.  Географія стає дедалі ширшою. Дистанція у понад тисячу кілометрів — не завада.

"Мова йде про необізнані літальні об'єкти. Давайте так формувати. Або інші інциденти, які трапляються на військових, підкреслюю, об'єктах держави-агресора. Режим Путіна перетворив нафтопереробні заводи на військові об'єкти. Бо вони забезпечують паливом армію агресора, окупантів, які вбивають мирних українців та наших захисників. Тому мова йде про військові об'єкти", — заявив представник управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов.

Безпілотники направили на стратегічні об'єкти нафтопереробних заводів. Прилетіло по пунктах управління, по установках атмосферно-вакуумної перегонки нафти та по логістичних вузлах.

"Удари були нанесені саме по чутливим зонам, по цехах, по окремих об'єктах, без яких підприємство не буде працювати", — пояснив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.

За підрахунками британської розвідки, Росія втратила щонайменше 10% потужностей нафтопереробної галузі.

"Це все експортний компонент, яка є донором російського бюджету, який орієнтований саме на забезпечення війни проти України. Це забезпечення паливно-мастильними матеріалами російських окупаційних військ в зоні бойових дій. Ці підприємства на деякий час припиняють повноцінну роботу, або взагалі зупиняються на півтора-два тижні ремонтних робіт. Саме це впливає на повноцінність пропорційного забезпечення паливно-мастильними матеріалами російської групи військ", — додає Олександр Коваленко.

Рішення про ембарго на експорт готових перероблених нафтопродуктів, які запроваджено в Росії, тому яскраве підтвердження, резюмував Андрій Юсов. 

Російський уряд заборонив експорт бензину щонайменше на пів року. Все, аби втримати ціни на внутрішньому ринку, бо відновити втрачене обладнання на НПЗ складно. Устаткування отримують здебільшого з Європи. Аби його замовити та доставити у РФ росіянам треба спробувати обійти санкції. На це потрібен час.

Читайте також: Вибухи у РФ: українські дрони атакують нафтобази

Прямий ефір