Вибухи у РФ: українські дрони атакують нафтобази

У Росії палають нафтобази. Скриншот: kanaldim.tv

Січень став пекельним для російських нафтобаз. Прилітало майже по всіх об'єктах, розташованих на європейській частині РФ. Таким чином Україна прагне позбавити ворога ресурсів, кажуть експерти. Деталі — у матеріалі "Ранку Вдома".

Нафта — основна стаття прибутків Росії. За час повномасштабної війни нафтогазові доходи разом склали понад 500 мільярдів євро. Санкції Кремль обходить, заборони на експорт — немає. Тож вихід — один знищувати сам ресурс.

"Стратегія проста. Чим менше заробить Росія, тим менше вона зможе найняти найманців на цю війну чи ні, тим менше вони зможуть виробити озброєння чи закупити це озброєння за кордоном", — пояснив експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Після удару українських безпілотників завод "Новатек" призупинив відвантаження нафти, а це, відповідно, ризики для постачальників. До слова, прилітало по Бєлгороду, гупало у Воронежі. У містах оголосили надзвичайний стан через українські безпілотники.

Українські дрони вже довели свою ефективність у Чорному морі. В акваторії регулярно ліквідують ворожі судна. Пунктів призначення є вдосталь.

"В зоні ураження українських безпілотників є багато нафтових об'єктів на європейській частині Росії, які можна і треба виносити. Новоросійськ порт, є Приморськ — на північ, Балтійське море. Це 40% російського експорту нафтопродуктів", — резюмував експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Історична аксіома — війна повертається на територію тієї країни, яка її розпочала. Вибухи стали регулярними у Бєлгороді та Брянську. Українські безпілотники досягають цілей, і у морі. Затонуло чергове судно — ракетоносець "Івановець".

Також цікаво: День спротиву окупації Криму: пригадуємо, як це відбувалося 10 років тому

Медіа-партнери
Прямий ефір