"На науці багато не вкрадеш": кремлівська політика тотальної економії дісталася наукової сфери (ВІДЕО)

https://www.flickr.com/

У Росії — режим тотальної економії. У Кремлі перерозподіляють бюджет. На цей раз скорочують фінансування наукової сфери. І це після того, як сотні мільярдів рублів заощадили на заморожуванні 700 інвестиційних проєктів, повідомляє "Дом".

Кремлівська політика тотальної економії дісталася наукової сфери. Бюджет науки скорочують одразу на чверть, бо немає грошей.

"На кінець липня у них з'явилася бюджетна діра на 900 млрд рублів. Це рекорд з 2011 року, з 2011 такого не було. Економіка Росії тріщить по швах", — каже міжнародний експерт, економіст Ігор Гарбарук.

Щоб утриматися на плаву, Кремлю доводиться скорочувати бюджет. Аналітики підрахували, що близько 120 млрд руб. Кремль хоче заощадити на цивільній науці та дослідженнях. Хоча ці сфери не багаті, адже на науку Росія витрачає не більше ніж 3% бюджету. Що майже вшестеро менше, ніж на армію. За словами Гарбарука, військово-промисловий комплекс одержав сотні мільярдів додаткових грошей.

Перед цим у Кремлі звернули 700 інвестиційних проєктів на сотні мільярдів доларів. Експерти вважають, що у своєму бажанні зберегти гроші путінський режим робить ще більшу дірку в бюджеті.

"Насправді це великий удар по рашистській економіці, і я думаю, що до того безробіття — це приблизно мільйон осіб, який виникає внаслідок відходу західних компаній з Росії, приблизно ще мільйон осіб втратять роботу через припинення цьогорічних інвестицій і у наступному році, у наступному навіть більше", — вважає економіст Олександр Савченко.

Кремлю важливіше, ніж проблеми народу, в очах цього народу здаватися могутнім і непереможним. Тому і на армію витрачають нечувані суми, і на так зване "відновлення Донбасу" 3,5 трильйони рублів знайшлися. Гроші на Донбас у Кремлі виділяють регулярно, але жодного "відновлення" поки що не видно.

"Багато в чому це пропагандистський наратив, бажання продемонструвати внутрішньому глядачеві, що все гаразд, у бюджеті гроші є, що РФ готова розпочати деяке відновлення та окультурення захоплених територій. Ще один аспект — це, звісно, корупційний. Тобто на науці багато не вкрадеш, на відновленні Донбасу, де навряд чи хтось буде предметно рахувати витрати, вкрасти можна більш ніж достатньо", — коментує правозахисник, адвокат Микола Полозов.

Читайте також: Від допомоги дітям до інфраструктурних проєктів: на чому заощаджує Кремль заради війни — цифри та факти (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, російська економіка тріщить по швах. Москва шукає способів наповнити бюджет, адже треба фінансувати війну в Україні. У РФ вирішили заморозити сотні інфраструктурних проєктів, на них не мають грошей. Але така політика здатна ще більше похитнути російську економіку.

Прямий ефір