Мобільна лабораторія: як контролюють рівень радіації в Чорнобильській зоні відчуження (ФОТО)

Мобильная лаборатория радиационной разведки. Фото: kanaldom.tv

Для оперативного отримання даних про рівень радіації в Чорнобильській зоні відчуження працівники заповідника використовують Мобільну лабораторію радіаційної розвідки (МЛРР). Вона дозволяє практично відразу отримувати результат, повідомляє кореспондент телеканалу "Дом".

Лабораторія обладнана в автомобілі, який оснащений комплексом радіаційного сканування і радіометром-дозиметром. За допомогою такої техніки визначають, наскільки змінився радіаційний фон на території Чорнобильської зони.

Ці дані отримують пожежники, працівники ЧАЕС, екскурсоводи. Мобільна лабораторія дозволяє отримувати результат практично відразу, хоча раніше на це йшло кілька годин.

Читайте також: Виставку "Чорнобиль: 35 років пам'яті" можна відвідати онлайн

На території заповідника за останні кілька років відновилася популяція рідкісних тварин. Крім цього, за підрахунками вчених, у Чорнобильській зоні відчуження зараз живе понад 15 особин рисі, вісім вовчих зграй і 150 коней Пржевальського — найбільша в Європі популяція цих тварин. Про це розповів заступник міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Олександр Краснолуцький під час престуру в заповідник, інформує пресслужба відомства.

"П'ять років тому, в 30 річницю ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, рішенням президента тут створили заповідник. Він є важливим майданчиком для розвитку науки і туризму. Це унікальне місце, де можна досліджувати відновлення флори і фауни після радіоактивного забруднення", — зазначив Краснолуцький.

Зараз на території зони відчуження проводиться багато досліджень та експериментів, реалізовуються наукові проєкти і здійснюються численні експедиції з вивчення флори і фауни у співпраці з вітчизняними та зарубіжними науковими організаціями.

Нагадаємо, станція "Дуга" в Чорнобилі була внесена до реєстру пам'яток України.

Прямий ефір