Мінкульт представив Державний реєстр нерухомих пам'яток України

Ростислав Карандєєв. Фото: mcip.gov.ua

Міністерство культури та інформаційної політики презентувало систему обліку нерухомих об'єктів культурної спадщини — Державний реєстр нерухомих пам'яток України. Система обліку містить перелік об'єктів культурної спадщини, які держава офіційно бере під охорону. До неї вже внесли 105 532 об'єкти, з посиланням на пресслужбу МКІП, інформує "Дім".

Державний реєстр нерухомих пам'яток України почав працювати ще 10 квітня у режимі тестування, а тепер систему нарешті оприлюднили.

"За нашими даними станом на 31 грудня 2022 року, включно з пам'ятками на окупованих територіях, до реєстру необхідно внести 144 643 об'єкти", — розповів т. в. о. міністра Ростислав Карандєєв.

До реєстру вносять об'єкти архітектури, історії та археології. Для кожної з них створюють окремий кабінет, який доповнюватимуть як облдержадміністрації та органи охорони культурної спадщини, так і відповідний департамент міністерства. Окрім того, до реєстру додадуть і відомості про історичні ареали населених місць. Вносять не лише назви, а й супровідну інформацію про кожен із цих об'єктів.

Директорка Департаменту пам'яткоохоронної діяльності Наталія Войцещук зауважила, що серед майже 145 000 пам'яток близько 32 тисяч є щойно виявленими. Вона додала, що реєстр синхронізують з:

  • адресним реєстром;
  • реєстром будівель та споруд;
  • Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва;
  • Державним земельним кадастром;
  • системою Dream.

Раніше ГО "Вікімедіа Україна" за допомогою фотоконкурсу "Вікі любить пам'ятки" та волонтерів створила відкритий список об'єктів культурної спадщини України. Їх налічується 100 000 штук.

"Подібного єдиного відкритого українського списку для пам'яток усіх рівнів створено так і не було, а Державний реєстр нерухомих пам'яток є неповним, а щоб із ним ознайомитися потрібно завантажувати pdf-документи, тоді як система "єПам'ятка" ще не почала роботу повноцінно", — йшлося у повідомленні.

Читайте також: Росія зруйнувала понад 1000 пам’яток культурної спадщини України, найбільше — на Харківщині

Медіа-партнери
Прямий ефір