Майже кожен другий українець отримує держпослуги через "Дію" — дослідження

Застосунок "Дія". Фото: kyiv24.news

Державними електронними послугами користуються 59% українців, із них 48% обирають застосунок “Дія”. Про це свідчать результати нового дослідження Програми розвитку ООН (ПРООН), повідомляє “Дім” із посиланням на держпортал.

Загалом онлайн-послуги залишаються популярнішими за офлайн:

  • 50,2% українців користуються електронними сервісами;
  • 11,7% звертаються до Центрів надання адміністративних послуг;
  • 32% вважають обидва способи однаково зручними.

Серед українців, які потребують додаткової підтримки, рівень користування цифровими сервісами різниться:

  • одинокі батьки — 65%;
  • внутрішньо переміщені особи — 61%;
  • ветерани — 52%;
  • батьки дітей з інвалідністю — 45%;
  • люди з інвалідністю — 32%;
  • люди старшого віку — 23%.

Водночас застосунок “Дія” найбільш популярний серед:

  • молоді 18-29 років — 71%;
  • людей з вищою освітою — 58%;
  • українців із середнім (53%) та високим (65%) рівнем доходу.

Найчастіше українці користуються сервісами і оформлюють:

  • довідки ОК-5 або ОК-7;
  • пенсійне посвідчення в мобільному застосунку “Дія”;
  • призначення чи перерахунок пенсії;
  • заява про призначення житлової субсидії ;
  • “єКнига”.

Окрім цього, за рік рівень користування “е-послугами” серед людей старшого віку зріс з 26 до 39%.

Дане дослідження провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення Програми розвитку ООН в Україні в межах “Проєкту підтримки Дія”, який реалізується за фінансової підтримки Швеції у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір