Кримська платформа, Донбас та стабільність — про що говорить Зеленський у Нью-Йорку (ВІДЕО)

Владимир Зеленский прибыл в Национальный мемориал. Фото: kanaldom.tv

Кримська платформа, рішення для Донбасу та пошук стабільності. Про це говорить президент України у США. Володимир Зеленський у перший день візиту взяв участь у покладанні квітів до меморіалу на місці трагедії 11 вересня 2001 року. Також очільник держави дав ексклюзивний коментар телеканалу "Дом".

Володимир Зеленський прилетів до США. Перший захід з його участю — покладання квітів. Серед майже 3 тис. прізвищ на меморіалі є й ім'я поліцейського українського походження. 20 років тому 31-річний парамедик і офіцер портової поліції Джон Скала добровільно зголосився допомагати людям після терактів. Рятуючи чужі життя, він загинув.

Президент України вдруге за місяць прибув до США. На загальних дебатах 76-ї сесії Генасамблеї ООН він порушить теми російської агресії, окупованого Криму та пандемії коронавірусу. Головна мета поїздки Володимира Зеленського до Нью-Йорка — консолідувати ще більшу світову підтримку для України. Чи вірить він в ефективність ООН для врегулювання ситуації на Донбасі та в окупованому Криму, президент України відповів в ексклюзивному коментарі шефредактору телеканалів "Дом" і UA Олексію Мацуці у Нью-Йорку.

"Для нас дуже важливо, щоб ООН, керівництво ООН визнали Кримську платформу. Офіційно. І для нас також дуже важливо. Я впевнений, що нас дійсно підтримують в дуже непростий час. Ви бачите, що відбувається і у відносинах із Євросоюзом, і у відносинах зі Сполученими Штатами. Я маю на увазі не відносини України з суб'єктами, про які я сказав, а між собою. Тому, як то кажуть, трясе весь світ. І тут ми повинні знаходити моменти стабільності", — наголосив очільник держави.

Дебати 76-ї сесії Генасамблеї ООН відбудуться 21-27 вересня. Президент візьме участь у відкритті, а в середу, 22 вересня, виступить із промовою. Також зустрінеться з очільниками держав та урядів.

"Чули й у Міністерстві закордонних справ Туреччини про невизнання анексії Криму з боку Росії та невизнання виборів до Держдуми Росії через те, що голосували українці на окупованих територіях. Щодо тієї самої паспортизації... Тому буде зустріч із президентом Турецької Республіки, прем'єрміністром Великобританії Борисом Джонсоном на полях ООН та з багатьма важливими для України лідерами", — повідомив Зеленський.

Читайте також: "Трусить весь світ": про роль ООН у розв'язанні конфлікту в Україні заявив Зеленський

Нагадаємо, Володимир Зеленський з українською делегацією перебуває з робочим візитом у Нью-Йорку. Основна мета візиту — виступ президента на 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН. Крім того, заплановано низку зустрічей з лідерами інших держав, інвесторами, представниками великих компаній та української громади.

Читайте також: Один з героїв — українець: Зеленський прибув до Національного меморіалу 11 вересня у Нью-Йорку (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір