Коли Україна отримає вакцину Pfizer, розповіли в МОЗ (ВІДЕО)

[:uk]Вакцина Pfizer. Фото: apimages.com[:]

Першу партію вакцин від коронавірусу компанії Pfizer (США) Україна отримає вже в квітні. Про це в ексклюзивному коментарі телеканалу "Дом" розповів завідувач відділом стратегії імунізації Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я України Олександр Заіка.

"У квітні вже будуть перші поставки. Також поставки будуть у другому півріччі. Це не означає, що всю гарантовану кількість поставлять одномоментно. Вакцини можуть поставлятися траншами, етапи цих поставок узгоджуються з постачальниками до того, як вони потрапляють в Україну", — розповів Заіка.

Загалом в Україні вакцинували вже понад 72 тис. осіб, дві дози препарату отримала тільки одна людина. Зараз триває перший етап вакцинації — щеплення отримують медики та військовослужбовці. Наступного тижня має стартувати вакцинація педагогів, розповіла епідеміолог Ірина Колеснікова.

Всього на вакцинацію через портал "Дія" записалися вже понад 270 тис. осіб. Скористатися цим сервісом можуть і на непідконтрольних Києву територіях Донбасу й окупованого Криму.

"Є три способи (запису на вакцинацію, — ред.). Це мобільний додаток "Дія", друге — через портал "Дія", третє — через контактцентр Міністерства охорони здоров'я. Щодо запису через "Дію", то для того, щоб потрапити в чергу, необхідно вказати тільки населений пункт, в якому людині було б зручно вакцинуватися", — розповів керівник проєкту "Дія" Мстислав Банік.

Раніше повідомлялося, що з понад 62 тис. щеплень від коронавірусу, які були проведені в Україні, незначні побічні дії проявилися лише у 361 людини. 

Читайте також: Скандал навколо AstraZeneca: чому десятки країн призупинили вакцинацію (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір