"Книга-мандрівка" про незламні міста України: автором видання про Харків став Сергій Жадан 

Сергій Жадан. Фото: ukrinform.ua

У Харкові відбулася презентація проєкту "Книга-мандрівка" про незламні міста України. Перша книжка присвячена саме цьому місту, з посиланням на Укрінформ передає "Дім".

Книжки структуровано у форматі абетки. Кожна літера — це "ДНК" або визначальна риса міста. Наприклад, у "Харкові" найбільше йдеться про людей. Це мініформат — "Книжечка-мандрівочка". Великі книжки створюються протягом року великою командою.

"Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, ми були вражені тим, скільки людей нам написали, що дивляться "Книгу-мандрівку". Ми зрозуміли, що хочемо якомога більше розповісти про наші незламні міста. Так і народився проєкт. Перші шість книжок — про прифронтові міста. Відкриває серію Харків, потім буде про Чернігів, Миколаїв, Суми, Запоріжжя та Київ", — розповіла авторка проєкту, засновниця креативної агенції Green Penguin Ірина Тараненко.

Автором книжечки про Харків став письменник, музикант, волонтер і громадський діяч Сергій Жадан

"Ми довго думали, що подати на літеру "Ґ". І я згадав, як у середині та наприкінці 1990-х років ми при Харківському літературному музеї робили незалежний часопис, який називався "Ґіґієна". Співредактор Ігор Бондар-Терещенко робив макет і написав слово "гігієна" через дві "ґ" — зробив в одному слові дві помилки. Але ми й далі видавали журнал під такою назвою, що додала якогось шарму. Тож у книжці ми показали феномен харківського самвидаву 80-90-х років — субкультури, яка існувала паралельно з державними культурними інституціями", — поділився Жадан.

Не всім авторам абеток про міста вдалося написати тексти до всіх літер. А у харківській книзі є розповіді навіть на "Й" та "Ї" — Йогансен (Майк Йогансен — поет періоду "Розстріляного відродження") і велосипед "УкраЇна" відповідно. На літеру "Ж" в абетці — сам Сергій Жадан. На цьому наполягла команда проєкту, хоча письменник відмовлявся.

Проєкт "Книжка-мандрівка" реалізується у двох форматах — мультфільмів, які публікують на YouTube, та книжок, що вийдуть друком у березні. Розповідь про Харків, яку озвучив Олег Михайлюта, вже виклали в мережу. Глядачам розповіли, звідки походить назва міста, завдяки кому Харків став "містом студентів" та чому його називають "мегаполісом контрастів".

Прем`єра наступних п’яти анімаційних фільмів проєкту, присвячених Миколаєву, Запоріжжю, Сумам, Чернігову та Києву, відбуватиметься упродовж березня-квітня. У кожному місті пройдуть офлайн-презентації друкованих видань.

Читайте також: Хіп-хоп гурт "Курган & Agregat" запрошує доєднатися до квітневого курсу з переходу на українську мову

Прямий ефір