Ключ до повернення тимчасово окупованих територій лежить не в Донецьку, а в Сімферополі, — Левченко

Олександр Левченко. Фото: kanaldom.tv

Повернути до України тимчасово окуповані території Донбасу допоможе деокупація Криму. Таку думку у програмі "Топшоу" телеканалу "Дом" висловив надзвичайний і повноважний посол України в Хорватії, Боснії та Герцоговині (2010-2017 рр.) Олександр Левченко.

"Ключ до повернення тимчасово окупованих територій лежить не в Донецьку, а в Сімферополі. Якщо ми хочемо посилити свою переговорну позицію щодо Донбасу, ми маємо тиснути на кримське питання. Путін сказав, що Україна вступає до НАТО, щоби ныбито потім у військовий спосіб [повернути окуповані Росією території]. Його ж Крим цікавить, його ж Донбас взагалі не цікавить", — наголосив він.

Активність російських військ поблизу українського кордону пов’язана саме з актуалізацією в міжнародному порядку денному питання окупації українського Криму Росією, гадає Левченко.

"І чого він такий нервовий, ці [російські] війська [на українському кордоні], — тому що ми нарешті створили міжнародну платформу по Криму (Кримська платформа, — ред.). Бо Крим — це ж для нього святе, а Донбас — розмінна монета", — уточнив дипломат.

Питання деокупації Донбасу вирішиться завдяки поверненню Криму до України.

"Чому саме в Сімферополі [лежить ключ до повернення тимчасово окупованих територій]? Тому що, якщо ми якимось дивом сьогодні повертаємо Крим, нам не треба Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі (ТКГ), нам не треба Нормандського формату. Донбас автоматично повертається до України. Але, якщо ми домовимось щодо Донбасу, — щодо Криму треба вести окремі перемовини", — продовжив Левченко.

А отже Україна повинна продовжити посилення теми Криму на міжнародних майданчиках.

"Тому, щоби посилювати нашу позицію щодо Донбасу, нам треба зокрема тиснути на кримську тематику. Те, що ми почали робити, і це дуже правильно", — резюмував дипломат.

Читайте також: У храмі на Пікаділлі лондонці моляться за мир в Україні, — Осмоловська

Прямий ефір