Карта тимчасового побиту та обов’язкове навчання у місцевих школах: зміни, які чекають на українських біженців у Польщі

Українські біженці у Польщі. Фото: gettyimages.com

Польща планує надати біженцям з України, які мають статус UKR, право отримати посвідки на тимчасове проживання (карти тимчасового побиту). Отримати дозвіл на тимчасове проживання зможуть усі біженці, незалежно від того, працюють вони чи ні, пенсіонери чи студенти, діти до 6 років чи старші. Карта тимчасового побиту видається на три роки, повідомляє Rzeczpospolita, передає "Дім".

За задумом влади, українець із PESEL UKR зможе змінити свій статус із тимчасового захисту, передбаченого Спеціальним законом, на тимчасове проживання (надається на три роки). Для цього біженцю доведеться пройти перевірку в Агентстві внутрішньої безпеки, прикордонній службі та поліції.

Українці, які захочуть змінити статус, повинні будуть із 1 липня 2024 року до 30 вересня 2025 року зареєструватися на новому електронному порталі, а також відвідати управління міст чи гмін, аби подати необхідні документи. Перші дозволи на тимчасове перебування почнуть видавати з 2025 року. Вони діятимуть 3 роки. Новий статус почне діяти тоді, коли людина забере свої нові документи. Доти вона перебуватиме під тимчасовим захистом.

Також уряд хоче запровадити обов’язкове навчання українських дітей у Польщі з вересня. Варшава стверджує, що навіть не знає точної кількості українських дітей, які перебувають у Польщі, тому прагне це з'ясувати. Нині батьки самі обирають, чи навчатиметься їхня дитина в Польщі очно чи онлайн в українській школі.

Також уряд планує ліквідувати систему фінансування перебування українців (40 злотих на добу з особи) у невеликих пансіонатах до 10 осіб.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір