Як Україна планує захищати кордон через міграційну кризу, розповіли у МВС

На білорусько-польському кордоні. Фото: gpk.gov.by

Україна посилено готується захищати кордон на випадок міграційної кризи. Планується застосовувати тактику ешелонного прикриття. Про це сьогодні, 19 листопада, розповів міністр внутрішніх справ Денис Монастирський під час години питань уряду в Раді, інформує кореспондент телеканалу "Дом".

"До охорони держкордону ми будемо залучати тактику ешелонного прикриття: перший склад ешелону буде без зброї, тільки із захисними засобами. У разі агресивних дій порушників кордону для другого ешелону передбачено використання спеціальних засобів та зброї", — пояснив він.

Також, за словами міністра, вже визначено 10 потенційних ділянок, де може статися така сама ситуація, що спостерігалася на кордоні з Польщею та Білоруссю. Загальна довжина цих ділянок — 270 км.

За два тижні відбудуться польові навчання, щоб відпрацювати на кордоні конкретні сценарії протидії можливому масовому напливу мігрантів. Також вже залучено до чергування авіацію МВС — до 15 вертольотів, два літаки, 44 БПЛА. Проведено командно-штабні навчання.

Монастирський також не заперечує, що Росія може почати перекидати мігрантів із білоруського кордону до України. Однак, додав він, наразі ситуація залишається контрольованою.

Читайте також: Кремль скористається міграційною кризою — попередження міжнародних партнерів України та експертів (ВІДЕО)

Прямий ефір