Інвестиції в ринок землі України: експертка Юлія Баткалова розповіла про переваги і недоліки

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldim.tv

З липня 2021 року українці можуть купувати землю сільгосппризначення. За словами фінансової експертки Юлії Баткалової, це альтернатива інвестиції у нерухомість. У чому перевага купівлі землі, чи є попит на такі інвестиції серед українців, дізнавайтеся у матеріалі "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Інвестиції на ринку землі. Чи популярно це зараз серед українців?

— Раніше українці накопичували гроші, щоб купити інвестиційну квартиру. Або її здавати в оренду, або, наприклад, перепродавати. З липня 2021 року українці можуть купувати землю сільгосппризначення. Це альтернатива інвестиції у нерухомість. Якщо порівнювати з квартирою, то мінімальний поріг входу в інвестицію саме у землю в середньому від 5 000 доларів за два гектари землі сільгосппризначення.

Є ще одна перевага. Людина, яка купує землю, вже заробляє на ній, бо часто ці землі орендують або аграрії, або сільгоспвиробники, або великі компанії. Фактично вже з першого дня, коли ми придбали ділянку, це приносить прибутки. До речі, українська земля дуже родюча. Передбачається, що попит на українську землю зростатиме.

— Чи є попит на такі інвестиції під час війни? 

— Є. У липні 2021 року люди мало розуміли вигоду, потім українці зрозуміли переваги інвестування у ринок землі. Тепер попит перевищує пропозицію. Все більше людей  навіть зараз у війну хочуть інвестувати в землю, бо це більш зрозумілий інвестиційний інструмент. Дійсно, якщо казати про локації, то більший попит на землю у центральних та західних областях України. Щодо цін, то чим далі від лінії фронту, тим дорожча земля.

Хто переважно купує цю землю? Це українці чи іноземні інвестори?

— Зараз це переважно українці. Це можна бачити у відкритих реєстрах. Іноземців звісно менше через безпекову ситуацію.

Чи маємо ми портрет середньостатистичного інвестора у землю?

— Переважно це айтівці. Вони раніше, можливо, інвестували в нерухомість, зараз купують землю. На другому місці — військовослужбовці. На третьому місці — підприємці. Дуже цікава статистика, бо люди, які отримують дохід, хочуть зберегти та примножити доходи. Земля дійсно досить зрозумілий інструмент інвестування.

Які ціни на ринку землі?

— За 10 місяців 2023 року бачимо, що ціна виросла майже на 30%. Попри те, що в Україні триває війна. Зараз один гектар землі можна купити від 2 400 доларів і вище, в залежності від регіону. На заході, наприклад, не реально знайти землю.

— Де можна знайти ділянки, щоб придбати їх?

— Це складно зробити самому. Зараз дуже багато керуючих компаній, брокерських посередників. Треба цікавитися їхніми умовами. Посередник допоможе з пошуком, купівлею та оформленням документів, але за це він бере комісію. Тож шукаємо той варіант, який нам підійде найкраще.

Також цікаво:

Прямий ефір