Інвесторка Юлія Баткалова назвала інструменти, які принесуть дохід до 20% річних у доларах

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldim.tv

Інструменти, які здатні принести дохід у розмірі 20% річних у доларах — тема розмови з фінансовою експерткою, інвесторкою Юлією Баткаловою. У "Ранку Вдома" вона пояснила, чому краще купувала акції компаній під час кризи, а також порадила інвесторам-початківцям звернути увагу на ETF-фонди. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Чи існують інструменти, які здатні принести дохід у розмірі 20% річних у доларах?

— Це можливо завдяки правильно обраним інвестиційним інструментам, які мають потенційно високу прибутковість. Враховуючи те, що я переважно все ж таки росту фондовий ринок, будемо говорити про закордонний фондовий ринок. Це акції компаній, які ми можемо купувати саме в доларах США. Наприклад, в Америці.

Розкажіть нам про власний досвід стосовно таких продуктів.

—  Коли на початку 2020 року почалась пандемія, на це  відреагував фондовий ринок Америки. Чому? Тому що всі інвестори, які до того моменту купували акції, облігації, та ETF-фонди, злякались. Люди бояться, що гроші, які інвестор тримає на інвестиційних інструментах, здешевшають. Психологія інвестора працює інакше. Він прагне залишити гроші при собі.

Я, як інвестор, який працює давно, знаю, як можна заробити на таких пандеміях чи на інших кризах. Будь-який інвестор повинен додатково тримати готівку на рахунку брокера. Наприклад, я поповнюю рахунок брокера. На 80% від суми поповнення я відразу купую різні активи, а 20% — залишаю на рахунку. Так я збираю ці гроші. На той час, коли весь ринок в березні 2020 року сильно просів, я за свій кеш купила акції по дуже низькій ціні. Це може бути, умовно, Apple Inc. чи Tesla. Компанії з великим капіталом, які просіли через те, що просів весь фондовий ринок.

Тож на початку 2020 року я купила акції, а вже в кінці того ж року продала ці активи. Бо тоді їхня вартість зросла. Ті, хто потримав акції ще кілька місяців, заробили більше. Я не захотіла чекати, бо побачила класні прибутки — до 35% за різними активами. Тобто, дійсно можна заробляти на кризових моментах, якщо тримаєш готівку на рахунку брокера. 

Які можуть бути ризики?

— Дуже важливо їх враховувати. Може бути не лише обвал, а й рецесія. Навіть якщо так станеться, треба розуміти, що ризик — це час. Тобто в пандемію відростає все пів року. Якщо це буде щось більш масштабне, якщо це буде можливо, рецесія, чи інша якась криза, наприклад, геополітична, то імовірно доведеться чекати рік або два.

Ми повинні розуміти, що останні гроші ми туди ні в якому випадку не кладемо. Тільки те, що ми дійсно можемо почекати на повернення. Також не варто інвестувати в маленькі ризикові компанії, бо ми поки що не знаємо їх історію. Ми не знаємо, чи дійсно ця компанія відросте. Великі точно виростуть, бо на них завжди є попит.

Яким є найкраще рішення для інвестора?

Найкраще рішення — це диверсифікація. Це розподіл активів між різними інструментами. Окрім акцій окремих компаній, ще є ETF фонд.  Ми формуємо базу з ETF-фондів. Вони нам стабільно дають 6-10% річних. Додатково варто тримати кеш для того, щоб купувати акції окремих компаній. Така диверсифікація. Вона дає нам і можливість перекрити інфляцію та примножувати їх.

Чи можемо ми сказати, що війна в Україні теж спричинила певну кризу? Чи є сенс зараз українцям вкладати гроші в якісь компанії?

— Війна вплинула на весь світ, тому що залучений весь світ. Не можу сказати, що просіли якісь акції, облігації чи ETF-фонди на фондовому ринку, наприклад, Америки. В принципі, ні. Втім, враховуючи те, що Америка, європейські країни, вони нам всі допомагають, це знову ж впливає на економіку різних країн.

Фондовий ринок України зараз заморожений. Якщо говорити про Європу, то їм треба багато років на відновлення. Тож інвестувати я б радила в американські компанії. Вони пережили кризи.

Наприклад, українець прагне купити квартиру, готовий на це відкладати кошти. Потрібно, щоб гроші примножувалися. Ми купуємо класні ETF-фонди та отримуємо стабільний прибуток у розмірі 10% річних. Це прибуток в доларах США плюс дивіденди. Таким чином наші гроші працюють.

Також цікаво:

Прямий ефір