Гарний рік для дипломатії України — топ-10 перемог у 2021 році назвав Кулеба

МЗС України. Фото: ukranews.com

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав топ-10 дипломатичних перемог у 2021 році. Про це він написав сьогодні, 17 грудня, на своїй сторінці у Facebook, інформує "Дом".

"Це був гарний рік для дипломатії України. Рік великих загроз і великих досягнень. МЗС системно працювало над утвердженням України як активного учасника міжнародної політики, зміцнювало безпеку для нашої держави у складних умовах, відкривало нові економічні можливості для українського бізнесу у світі. Практично про кожен з цих результатів нам спочатку говорили вдома і за кордоном: "Це неможливо". А вони є. І їх буде більше. Вірте в українську державу і пишайтеся нею", — йдеться у повідомленні.

Так, основні досягнення української дипломатії за 2021 рік:

1. Перші за 30 років Стратегія зовнішньополітичної діяльності, Азійська і Африканська стратегії, стратегія публічної дипломатії та комунікаційна стратегія МЗС.

"Це конкретні дороговкази, які роблять дипломатичну роботу системною, а значить більш ефективною", — зазначив Кулеба.

2. Створення Кримської платформи. Історичний саміт відбувся 23 серпня у Києві за участі 46 країн та міжнародних організацій.

3. Візит президента України Володимира Зеленського до США та побудова довірливих відносин з новою адміністрацією президента США Джозефа Байдена.

"Згадайте, в якому хаосі скандалів перебували відносини України та США ще кілька років тому. Що маємо сьогодні? Безпрецедентний рівень стратегічного партнерства, понад 20 нових угод, розблокована Комісія стратегічного партнерства, нова Хартія та збільшення обсягів підтримки", — заявив очільник МЗС.

4. Відкриття нових економічних можливостей для українських компаній, експансія українського експорту. Цьогоріч МЗС та Держпродспоживслужба відкрили або відновили доступ на іноземні ринки для 81 групи українських товарів у 21 країні світу. Понад 200 українських компаній розпочали експорт або відкрили представництва за кордоном за сприяння українських посольств.

5. Посилення українського війська зусиллями дипломатів.

"Україна — це сила добра у світі. Але добро переконливіше з Айлендами, Джавелінами, Байрактарами, сучасними ракетами, кораблями ВМС, базами, приладами нічного бачення, засобами радіоелектронної боротьби тощо. Ми залучали все це завдяки перемовинам із партнерами", — повідомив Кулеба.

6. Створення в Києві "Асоційованого тріо" з Грузією та Молдовою, його визнання з боку ЄС на саміті "Східного партнерства".

"За пів року ми а) створили новий регіональний альянс; б) вивели його на рівень глав урядів та лідерів держав; в) добилися його офіційного визнання ЄС. Це важливий етап в нашій євроінтеграції", — зазначив міністр.

7. Дипломатія заради миру: деескалація безпекових загроз навесні та мобілізація партнерів на розроблення пакету стримування РФ зараз.

"53 моїх телефонних розмови та раунди перемовин із партнерами — сухий кількісний підсумок роботи на виконання доручення президента Зеленського: утримати та розвинути світову коаліцію на підтримку України та стримування РФ. Всі санкції теж зберегли і посилили. Пакет стримування вже втілюється. Включно з пекельними санкціями та новою зброєю для нашого війська", — розповів Кулеба.

8. Евакуація з Афганістану та Сектору Газа близько тисячі людей. Міністр нагадав, що цьогоріч Україна провела дві надскладні гуманітарні операції та вкотре "довела, що Україна своїх не кидає, а також допомагає партнерам". 109 громадян України, 13 громадян Молдови та 4 громадян Болгарії врятовані з Сектору Гази, майже тисяча — з Афганістану. З полону за кордоном звільнили 37 українців. 6 моряків з піратського полону. 5 українських родин повернули з сирійських таборів для біженців.

9. Збереження можливостей для подорожей українців Європою.

"Тут зрозуміло. Добилися включення до "зеленого" списку ЄС влітку та врятували туристичний сезон. І навіть після виключення зі списку восени зберегли більшість кордонів відкритими", — зазначив очільник МЗС.

10. Провели Саміт перших леді та джентльменів, знайшовши новий міжнародний формат, привезли Конституцію Пилипа Орлика вперше до України, захопили позиції лідерів у протидії дезінформації, забезпечили рішення про повернення Скіфського золота та внесення орнаменту Орьнек до списку ЮНЕСКО.

Читайте також: Позитивний імідж та протидія РФ — пріоритети зовнішньої політики України назвав Кулеба

Як повідомлялося раніше, президент України Володимир Зеленський провів зустріч з послами "Групи семи" (G7) та Європейського Союзу в Україні. Під час розмови було підбито зовнішньополітичні підсумки року, що минає, та окреслено завдання на майбутнє.

Прямий ефір