Електронний підпис у Кабінеті пацієнта: для чого він потрібен та як його отримати

Доступ до персональних даних напряму пов’язаний із безпекою, тому для авторизації в Кабінеті пацієнта використовується електронний підпис. Про це нагадують в Міністерстві охорони здоров’я, інформує “Дім”.
Електронний підпис — це спосіб онлайн-ідентифікації, який підтверджує особу користувача під час входу або реєстрації в ЕСОЗ через Кабінет пацієнта.
Окрім авторизації, він також необхідний для підписання документів і виконання дій, що потребують юридичного підтвердження. Наприклад, зміни персональних даних або подання декларації із сімейним лікарем.
У МОЗ зазначають, що електронний підпис використовують для:
- ідентифікації особи;
- захищеного доступу до персональних даних;
- підписання електронних документів, наприклад декларації з сімейним лікарем.
Отримати електронний підпис можна в будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів — це доступно через онлайн-банкінг, “Дію”, у податковій службі або інших акредитованих установах.
Повний перелік таких центрів можна знайти за посиланням.
Читайте також: Понад 115 тисяч українців захворіли на ГРВІ та COVID-19 за тиждень, — МОЗ
Нагадаємо, понад 100 тисяч українців уже користуються Кабінетом пацієнта в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Сервіс дає змогу пацієнтам самостійно керувати своїм профілем у системі та виконувати низку важливих дій онлайн: швидко, без паперових документів і зайвих візитів до медичного закладу.














