"Це дуже цинічно": Міжнародна федерація фехтування дозволила спортсменам з Росії та Білорусі брати участь у змаганнях

Українські фехтувальники. Фото: facebook.com/fencing.ukraine

Скандал планетарного масштабу як підсумок конгресу Міжнародної федерації фехтування — в онлайн-режимі, знехтувавши регламентом, там поставили на голосування пропозицію про повернення росіян та білорусів на великі змагання та затвердили її. Про реацію українських спортсменів йдеться у випуску програми "Коло спорту" на телеканалі "Дом".

Двічі українські представники намагалися завадити процедурі, але їхні зауваження відкинули. Міжнародна федерація фехтування довгий час отримувала так звані пожертви від одного з одіозних російських олігархів, близького до влади країни-терористки. Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах є колишнім фехтувальником і завжди був дуже уважним до справ федерації.    

"Це рішення всіх обурило і шокувало. Ми розуміли, що в Росії дуже велике лобі в міжнародній федерації і що вони готуються. Те, що відбувалося на конгресі, було дуже цинічно. На всі запитання делегатів, які нас підтримували, були заготовлені абсолютно цинічні відповіді. Важко з цим боротися, але ми будемо. Наші спортсмени відчувають підтримку багатьох учасників змагань з інших країн, які теж не згодні з рішенням. На наших спортсменів це дуже вплинуло", — каже відповідальний секретар Федерації фехтування України Олена Шевчук.

Після цього рішення Федерація фехтування Німеччини відмовилася від проведення Кубка світу з жіночої рапіри.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір