Щоб пацієнти "не ходили" на чорний ринок: важливість легалізації медканабісу пояснив правозахисник

Медичний канабіс. Фото: slovoidilo.ua

Легалізація медичного канабісу в Україні потрібна, адже у державі від 2 до 2,5 млн осіб на рік потребують знеболювальних широкого спектру застосування, які недоступні. Про це сказав правозахисник Дмитро Шерембей у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

"Україна в рейтингу країн за доступністю знеболювальних перебуває нижче 100 місця. Навіть з тих знеболюючих, які нам доступні, тільки 7% — широкого спектра. І половина з них купуються на чорному ринку", — пояснив Шерембей.

Канабіноїди та олія коноплі високоефективною альтернативою хімічним наркотикам широкого спектру, яких часто потребують люди з онкологією, діти з епілепсією, солдати з посттравматичним розладом, люди з ВІЛ і захворюваннями тощо, зазначає правозахисник.

Він нагадав, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) 3,5 роки тому опублікувала свою офіційну позицію і рекомендувала кожній країні врегулювати доступ до препаратів для пацієнтів, у яких містяться канабіноїди. Проте Україна цю рекомендацію проігнорувала.

Коментуючи, чому нардепи 13 липня провалили голосування за легалізацію в Україні медичного канабісу, Шерембей зазначив, що це може бути комусь вигідно.

"Чому депутати не проголосували? З однієї простої причини: вартість чорного ринку обороту цих препаратів в Україні — 10 млрд дол. Одна така баночка в Польщі, Ізраїлі, Німеччині, Великій Британії або в будь-якій країні Євросоюзу обійдеться від 12 до 18 євро. Цієї баночки вам може вистачити на місяць або на два. В Україні, купуючи таку баночку через Telegram-канал, ви заплатите від 100 до 150 дол. Контрабандисти наживаються на пацієнтах, і ті, хто курує чорний ринок, наживаються на цих пацієнтах", — сказав він.

Шерембей наголосив, що "пацієнти повинні бути звільнені від рабства ходити на чорний ринок, щоб купувати препарати, які завозять контрабандою".

"Вони повинні прийти до лікаря, отримати рецепт і в аптеці купити якісний медикамент. А чорним ринком і оборотом марихуани нехай займається поліція — це їх прямий обов’язок", — додав правозахисник.

Повна версія інтерв’ю: Легалізація медканабісу — чому це важливо і через що законопроєкт не ухвалили: "5 вопросов" з Дмитром Шерембеєм

Прямий ефір