Що буде з пенсіями для жителів ОРДЛО після деокупації, розповіли в ТКГ

Виктория Страхова. Фото: ukraine30.com

Після деокупації своїх територій Україна продовжить виплату пенсій тим громадянам, хто на сьогодні не має змоги звернутися до Пенсійного фонду, зокрема через КПВВ, що не працюють. Про це сьогодні, 28 липня, під час форуму "Україна 30. Децентралізація" сказала Вікторія Страхова, членкиня української делегації в Тристоронньої контактній групі, передає кореспондент каналу "Дом".

"Ті люди, які перебувають в ОРДЛО, — наші громадяни. За умови, що вони зберегли свої українські паспорти, а не порвали їх демонстративно. Україна відповідає за зобов'язаннями перед своїми громадянами. Це гарантовано Конституцією України. Тому після деокупації ми будемо — ми і зараз виплачуємо пенсії там, де це можливо, — платити пенсії тим, хто наразі не має змоги звернутися, зокрема через закриті КПВВ. Або ж ті люди, маломобільні, які не здатні звернутися по пенсії. Ми будемо їх виплачувати. За кошт бюджету Пенсійного фонду, так, як це і передбачено", — резюмувала Страхова.

Вона зазначила, що є економічні складності, позаяк усі ці сім років Україна не отримувала платежі до Пенсійного фонду з тимчасово окупованих територій.

Страхова також нагадала, що в Мінреінтеграції проводили дослідження, згідно з яким на відновлення Донбасу потрібно буде близько 21 млрд дол.

"І ця цифра занижена, оскільки навіть кілька років тому називали цифру і в 50 млрд дол. Так, це дорого. Але це наша країна й ми повинні дбати про своїх громадян", — сказала вона.

Читайте також: Пенсія та електронні трудові для жителів ТОТ: "Официальный разговор" із Мариною Лазебною та Євгенієм Капінусом

Нагадаємо, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій планує ввести віддалену ідентифікацію одержувачів пенсій та грошової допомоги. Це особливо актуально в умовах блокування незаконними збройними формуваннями (НЗФ) дорожніх коридорів навпроти контрольних пунктів в'їзду-виїзду.

Прямий ефір